Strona główna Biblioteka Znów pięknie czytali… (2017)

Znów pięknie czytali… (2017)

940

„Co czytać? – Wszystko. Jeżeli się pragnie wyciągać pożytek z czytania, wyciąga się go z każdego czytania. Bo czytanie to jest odnajdywanie własnych bogactw i własnych możliwości przy pomocy cudzych słów.”

Tymi słowami Jarosława Iwaszkiewicza rozpoczął się kolejny Konkurs Pięknego Czytania zorganizowany w dniu 19 października 2017 przez Bibliotekę Miejską i naszą szkołę. Uczniów szkół podstawowych i gimnazjów tym razem oceniało jury, w skład którego weszli Anna Sobieraj, Agata Dykta, Wiesława Szlachta.

Jurorzy zwracali uwagę na płynność i tempo czytania, dykcję, modulację głosu, mimikę, ewentualny gest, kontakt wzrokowy z odbiorcą i radzenie sobie z tremą. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom i trudno było wybrać zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła Anna Dunaj, drugie Anna Fuss, trzecie Marek Żurawski wyróżnienie otrzymała Marta Bizorek. W trakcie konkursu mieliśmy okazję obejrzeć ciekawą prezentację związaną z czytelnictwem. Dość dużą trudność sprawiło udzielenie prawidłowej odpowiedzi na pytanie z jakiego utworu pochodzi następujący fragment rozmowy: „[…] cóż tak czytasz mości książę? – Słowa, słowa, słowa…”. Wiecie? Nie? To poczytajcie sobie „Hamleta” Williama Szekspira.

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy wszystkim uczestnikom i nauczycielom za przygotowanie do konkursu i zachęcamy wszystkich czytających do korzystania ze zbiorów bibliotecznych w szkole i w mieście.