Strona główna Wydarzenia Cogito znów wygrywa Brukselę!

Cogito znów wygrywa Brukselę!

926
0

Tydzień Edukacji Globalnej to ogólnoeuropejska inicjatywa. Jej tegorocznym hasłem jest „Przyszłość Świata Zależy Od Nas” .

Uczniowie Zespołu Szkół COGITO – Dominika Garbarczyk oraz Daniel Jakóbczyk wraz z opiekunem mgr Heleną Kruszecką wzięli udział w III edycji Gry Miejskiej Globalne Piekary w ramach TEG. Uczniowie z satysfakcją komentują swój sukces: „Rozwiązywaliśmy zadania i odpowiadaliśmy na pytania z szeroko pojętej edukacji globalnej na ośmiu stacjach umiejscowionych w różnych miejscach Piekar Śląskich. Zadania były bardzo interesujące. W ciągu 3,5 godziny przebiegliśmy 9 kilometrów. Najtrudniejsze zadanie do wykonania dotyczyło zwierząt, którym grozi wyginięcie. Było to zadanie w języku angielskim. Dzięki udziałowi w grze pogłębiliśmy naszą wiedzę i poznaliśmy ciekawe miejsca w Piekarach Śląskich”.

Organizatorem gry był Dom Kultury nr 2 oraz Akademicki Zespół Szkół. Patronat objęli Prezydent Piekar Śląskich oraz euro poseł Jan Olbrycht – fundator głównej nagrody czyli wyjazdu do Brukseli. I właśnie tę nagrodę, dzięki pierwszemu miejscu, zdobyli przedstawiciele COGITO. Cieszymy się z ich sukcesu !!!