Strona główna Wydarzenia Dzień patriotyzmu w Cogito (2017)

Dzień patriotyzmu w Cogito (2017)

697
0

16 listopada jest obchodzony w całej Polsce jako Dzień Patrioty i Patriotki, w ramach którego odbywają się liczne imprezy. Ich celem jest skłonienie do refleksji nad istotą patriotyzmu w XXI w.
Nasza szkoła, włączając się do ogólnopolskiej akcji, zorganizowała dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich grę szkolną. Gra rozpoczęła się ciekawą prezentacją przygotowaną przez Patrycję Garus z klasy 4 TTZ. Następnie na poszczególnych stacjach, przygotowanych przez uczniów z klasy 2 TTH, dwuosobowe drużyny miały okazję sprawdzenia swojej wiedzy na temat Polski. Były więc pytania dotyczące znajomości konstytucji, geografii naszego kraju, symboli związanych z historią Polski a nawet słynnych polskich sportowców. Na stacji noszącej nazwę „Hymn” uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat hymnu Polski. Młodzież z dużym zaangażowanie walczyła o punkty a wykonywanie zadań wywoływało wielkie emocje. W zaciętej walce zwyciężyła drużyna z klasy 2 TTH reprezentowana przez Żanetę Hymol i Karolinę Ziaję. Drugie miejsce zajęła klasa 1 TTH a trzecie 2 TZ. Gratulujemy zwycięzcą i cieszymy się, że młodzież z Zespołu Szkół COGITO tak świadomie i z wielkim zaangażowaniem włączyła się w ogólnopolską akcję.

Poprzedni artykułCogito po raz kolejny na Śląskich Targach Książki (2017)
Następny artykułCogito znów wygrywa Brukselę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.