Strona główna Wydarzenia Dzień patriotyzmu w Cogito (2017)

Dzień patriotyzmu w Cogito (2017)

830
0

16 listopada jest obchodzony w całej Polsce jako Dzień Patrioty i Patriotki, w ramach którego odbywają się liczne imprezy. Ich celem jest skłonienie do refleksji nad istotą patriotyzmu w XXI w.
Nasza szkoła, włączając się do ogólnopolskiej akcji, zorganizowała dla uczniów klas pierwszych, drugich i trzecich grę szkolną. Gra rozpoczęła się ciekawą prezentacją przygotowaną przez Patrycję Garus z klasy 4 TTZ. Następnie na poszczególnych stacjach, przygotowanych przez uczniów z klasy 2 TTH, dwuosobowe drużyny miały okazję sprawdzenia swojej wiedzy na temat Polski. Były więc pytania dotyczące znajomości konstytucji, geografii naszego kraju, symboli związanych z historią Polski a nawet słynnych polskich sportowców. Na stacji noszącej nazwę „Hymn” uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat hymnu Polski. Młodzież z dużym zaangażowanie walczyła o punkty a wykonywanie zadań wywoływało wielkie emocje. W zaciętej walce zwyciężyła drużyna z klasy 2 TTH reprezentowana przez Żanetę Hymol i Karolinę Ziaję. Drugie miejsce zajęła klasa 1 TTH a trzecie 2 TZ. Gratulujemy zwycięzcą i cieszymy się, że młodzież z Zespołu Szkół COGITO tak świadomie i z wielkim zaangażowaniem włączyła się w ogólnopolską akcję.