Strona główna Wydarzenia „Przyszłość świata należy do nas!”

„Przyszłość świata należy do nas!”

896
0

Tydzień Edukacji Globalnej za nami, więc czas na podsumowania a jest się czym chwalić. Wolontariusze COGITO po raz kolejny współorganizowali na terenie Katowic grę miejską Fair Train pod hasłem „Przyszłość świata należy do nas!”

Tegoroczna edycja gry poświęcona była siedemnastu Celom Zrównoważonego Rozwoju, Rozwoju wyznaczonego przez ONZ na lata 2015-30. Nasi wolontariusze przygotowywali dla 36 drużyn z całego województwa śląskiego „stację” poświęconą Celowi 8 „ Wzrost gospodarczy i godna praca”. Zadania na naszej stacji składały się z części praktycznej i teoretycznej sprawdzającej wiedzę z tego celu. Przygotowanie powyższej stacji trwało kilka miesięcy. Poprzedzone były warsztatami, które miały przybliżyć młodzieży problem nierówności na rynku pracy i płacy oraz poszerzenie umiejętności współpracy i wiedzy na ten temat. Odbyły się również liczne spotkania wolontariuszy z nauczycielem koordynującym „stację”.

Pamiętajmy, że VII edycja organizowana była w ramach obchodów tygodnia Edukacji Globalnej ze wsparciem Fundacji Otwarty Plan pod patronatem honorowym między innymi Posła do Parlamentu Europejskiego Jana Olbrychta oraz Kuratorium Oświaty w Katowicach. Zaznaczyć należy również, że obsługę kelnerską  w ramach wolontariatu zapewniali uczniowie klasy 3 TIK, grupa kelnerska. Nasi uczniowie już są gotowi do kolejnych działań w ramach wolontariatu, a więc do zobaczenia!