Strona główna Wydarzenia Świąteczne kulinarne spotkanie z COGITO po raz ósmy

Świąteczne kulinarne spotkanie z COGITO po raz ósmy

1055
0

Kontynuując tradycję Świątecznych Spotkań z Cogito gościliśmy w szkole dzieci ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego z Siemianowic Śląskich. W czwartek w godzinach popołudniowych nauczyciele mgr Aleksandra Pytlik, mgr Helena Kruszecka wraz z młodzieżą z Klubu Wolontariatu Cogito z klasy 1 o profilu kucharz i cukiernik zaproponowali dzieciom przygodę z gotowaniem z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Większość dzieci odwiedziła nas już kolejny raz ze swoją opiekunką Patrycją Kulikowską. Przy świątecznie nakrytym stole w naszej sali bankietowej zapanowała świąteczna atmosfera , dzieci ze smakiem degustowały przygotowane przez siebie i starszych kolegów potrawy. Dzieci samodzielnie ozdabiały wcześniej upieczone pierniki oraz pomarańcze goździkami. Na naszych gości czekała niespodzianka w postaci czekoladowych mikołajów oraz maskotek. Nad całością wykonywanych przez dzieci zadań czuwali nasi uczniowie Natalia Burzyńska oraz Natalia Wieszała. Spotkanie zakończyło się miłym akcentem – wspólną fotografią oraz śpiewaniem kolęd. Mamy nadzieję na kolejne spotkanie przed świętami wielkanocnymi.