Strona główna Wycieczki Titanic – prawdziwa historia (2018)

Titanic – prawdziwa historia (2018)

1087

23 lutego grupa uczniów z klas hotelarskich wybrała się na wycieczkę do Krakowa, aby zobaczyć jedną z najsłynniejszych podróżujących wystaw „Titanic-prawdziwa historia”. Mieliśmy okazję prześledzić słynny, ostatni już niestety, rejs, w który zabrało nas przedsiębiorstwo White Star Line. Była to jedyna okazja, aby obejrzeć przedmioty, które zachowały się po pasażerach płynących Titanikiem. Znalazły się wśród nich między innymi partytury jednego z pasażerów, świecznik ścienny, zegarek, pozłacane naczynie toaletowe, fragment zastawy pokładowej, elegancki flakon na perfumy, telegraf, przybory toaletowe oraz skórzany woreczek na tytoń. Każdy z odwiedzających miał okazję przejść wystawę śladami jednego z pasażerów, poznać jego unikalną historię, poczuć atmosferę przepychu i splendoru początku XX wieku. Mogliśmy dotknąć i poczuć chłód góry lodowej, zobaczyć jak wyglądały kabiny pasażerów płynących pierwszą, drugą i trzecią klasą, zasiąść w kawiarni, a nawet znaleźć się w kotłowni. Razem z załogą prześledziliśmy ostatnie godziny tego, jak się wówczas wydawało, niezatapialnego giganta, który poszedł na dno oceanu w niespełna 3 godziny. Dzięki wystawie wzbogaciliśmy naszą wiedzę z zakresu historii, geografii i wiedzy o kulturze.