Strona główna Wydarzenia Kangur Matematyczny (2018)

Kangur Matematyczny (2018)

1329
0

W dniu 15 marca br. odbyła się coroczna edycja Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”, pod egidą Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytet Mikołaja Kopernika  oraz Polskiego Towarzystwa Matematycznego.

W bieżącej edycji konkursu udział wzięło dziewięciu uczniów z naszej szkoły, dwoje w kategorii Junior i siedmioro w kategorii Student.

Konkurs ma charakter jednorazowego testu na rozwiązanie którego przeznaczone jest 75 minut. Testy konkursowe  zawierają po 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów.

Uczeń uczestniczący w konkursie w każdej z tych kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub za znaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie. W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów. Komitet Organizacyjny Konkursu udostępnia wyniki Konkursu Regionalnym Komitetom Organizacyjnym i szkołom w terminie 5 tygodni od daty otrzymania kart odpowiedzi. Każdy uczestnik otrzymał upominek w postaci łamigłówki matematycznej.

Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników zmagań naszych uczniów.

 

Szkolny Koordynator Konkursu – Adam Szołtysek