Strona główna Sukcesy Kolejny sukces Cogito !

Kolejny sukces Cogito !

869
0

Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół COGITO im. Zbigniewa Herberta wzięli udział w XIII Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Hotelarsko-Geograficznej. Do I etapu przystąpiło ponad 700 uczniów z 37 szkół z całej Polski. Do finału konkursu zakwalifikowały się aż 4 uczennice naszej szkoły:

  1. Aleksandra Pytka ( Technik Obsługi Turystycznej)
  2. Aleksandra Wszędybył ( Technik Obsługi Turystycznej)
  3. Katarzyna Miendła ( Technik Hotelarstwa)
  4. Weronika Koza ( Technik Hotelarstwa)

Pasjonujące zmagania 110 finalistów konkursu odbyły się w Wyższej Szkole Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej, której siedziba mieści się w renesansowym zamku suskim, zwanym Małym Wawelem. W finale uczestnicy rozwiązali test hotelarsko-geograficzny oraz wykonali zadanie praktyczne przed komisją, którego tematem było opracowanie programu imprezy turystycznej w wylosowanym przez siebie mieście. Uczennice naszej szkoły osiągnęły znakomite wyniki i znalazły się w najlepszej 20-stce. Na 700 uczestników konkursu zajęły kolejno 11, 12, 16 i 19 miejsce, wykazując się szeroką znajomością zagadnień z dziedziny hotelarstwa i turystyki. Młodzież została przygotowana pod kierunkiem nauczyciela przedmiotów zawodowych- Adama Łukasika. Gratulujemy sukcesów i cieszymy się z osiągnięć uczniów Cogito.