Strona główna Wydarzenia Wielkanocne kulinarne spotkanie w Cogito (2018)

Wielkanocne kulinarne spotkanie w Cogito (2018)

1007
0

Kontynuując tradycję Świątecznych Spotkań z Cogito gościliśmy w szkole dzieci ze Specjalistycznej Placówki Wsparcia Dziennego z Siemianowic Śląskich. W czwartek, w godzinach popołudniowych nauczyciele mgr Bożena Trziszka, mgr Helena Kruszecka oraz mgr Aleksandra Pytlik wraz z młodzieżą z klubu wolontariatu Cogito zaproponowali dzieciom przygodę z gotowaniem z okazji nadchodzących świąt Wielkanocnych. Większość dzieci odwiedziła nas już kolejny raz ze swoimi opiekunkami. Przy świątecznie nakrytym stole zapanowała świąteczna atmosfera, dzieci ze smakiem degustowały przygotowane przez siebie i starszych kolegów potrawy. Na stole zagościły: świąteczny żurek z jajkiem, pizze, wielkanocne baranki oraz babeczki przygotowane wcześniej przez Renatę Olszak oraz uczniów klasy 1 o profilu cukiernik które samodzielnie sobie przyozdabiali. Nad całością wykonywanych przez dzieci zadań czuwali nasi uczniowie Natalia Janocha, Grzegorz Langer z klasy 2TRZ oraz Karolina Świerczek i Karolina Papierz z klasy 1KC.

odbywało się w nowo wyremontowanych pracowniach i zakończyło się miłym akcentem – wspólną fotografią. Mamy nadzieję no kolejne spotkanie przed świętami Bożego Narodzenia z naszymi młodszymi kolegami.