Strona główna Sukcesy Hotelarski sukces – II miejsce Julii Janeczek

Hotelarski sukces – II miejsce Julii Janeczek

1151
0
11 kwietnia 2018r. w Zespole Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Bytomiu odbył się VIII Międzyszkolny Konkurs Wiedzy Hotelarskiej, w którym udział  wzięli uczniowie ze szkół kształcących w zawodzie technik hotelarstwa z całego województwa śląskiego: z Tychów, Tarnowskich Gór, Woli, Wadowic, Lublińca, Katowic, Żor, Wodzisławia Śląskiego, Rudy Śląskiej, Bielska Białej, Chorzowa, Bytomia oraz z Siemianowic Śląskich.

 

Naszą szkołę reprezentowały: Ewelina Jeleń z kl. 4th oraz Julia Janeczek z kl. 3th przygotowane przez mgr Krzysztofa Brożka.
Konkurs składał się z 5 konkurencji, podczas których była sprawdzana wiedza i umiejętności zawodowe. Uczestnicy między innymi przeprowadzali rozmowy z gościem hotelowym w języku obcym, przedstawiali swoje predyspozycje zawodowe oraz wykazywali się wiedzą w zakresie podawania śniadań, wymagań kategoryzacyjnych w obiektach noclegowych, jak również znajomością procedur check-in i check-out.
Po zaciętej rywalizacji I miejsce zajęła Natalia Kasiarz z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Wadowicach, II miejsce zdobyła Julia Janeczek z Zespołu Szkół „Cogito” w Siemianowicach Śląskich, III miejsce przypadło Annie Kanios z Zespołu Szkół Gastronomiczno – Hotelarskich w Bytomiu. Jury postanowiło także wyróżnić Kamila Dziewiora z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rudzie Śląskiej.  Ewelina Jeleń zajęła 9 miejsce.

 Z całego serca gratulujemy

 

Ciekawostka!!!

W Międzyszkolnym Konkursie Wiedzy Hotelarskiej  nasza szkoła uczestniczy już po raz czwarty i po raz czwarty hotelarz z COGITO staje na podium: w 2015r I miejsce, w 2016r. , w 2016r. III miejsce, w 2017r. II miejsce, i w 2018r. II miejsce. COGITO jest jedyną szkołą hotelarską, która może się poszczycić takimi wynikami w konkursie, w którym biorą udział szkoły z całego województwa śląskiego.