Strona główna Wydarzenia Klub Wolontariatu Cogito w akcji …

Klub Wolontariatu Cogito w akcji …

921
0

Chwila oddechu po Wigilii dla samotnych i znów wolontariusze z Klubu Cogito wzięli się do pracy. Tym razem przygotowali śniadanie wielkanocne dla mieszkańców Siemianowic Śląskich, Chorzowa, Świętochłowic. Tę wspaniałą imprezę kontynuuje od lat Fundacja Wolne Miejsce wraz z liczną rzeszą wolontariuszy, do których należą uczniowie Cogito z Siemianowic Śląskich. Na Śląsku przygotowano 3 śniadania wielkanocne. Wszystkie odbyły się 1 kwietnia. Wzięło w nich udział kilkaset osób samotnych i potrzebujących oraz całe rodziny, które spotkały się przy suto zastawionych stołach. Przygotowaniem potraw zajmowali się między innymi uczniowie Cogito. 4 tyś jaj, 250 kg szynki, tyle samo białej kiełbasy, swojski żurek, sałatki – to rzeczywiście robi wrażenie! W sobotę wieczorem wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Przeżyliśmy niepowtarzalną przygodę, dzięki której zyskaliśmy znacznie więcej niż zainwestowaliśmy.

Izabela Duras