Strona główna Wydarzenia Klub Wolontariatu Cogito w akcji …

Klub Wolontariatu Cogito w akcji …

701
0

Chwila oddechu po Wigilii dla samotnych i znów wolontariusze z Klubu Cogito wzięli się do pracy. Tym razem przygotowali śniadanie wielkanocne dla mieszkańców Siemianowic Śląskich, Chorzowa, Świętochłowic. Tę wspaniałą imprezę kontynuuje od lat Fundacja Wolne Miejsce wraz z liczną rzeszą wolontariuszy, do których należą uczniowie Cogito z Siemianowic Śląskich. Na Śląsku przygotowano 3 śniadania wielkanocne. Wszystkie odbyły się 1 kwietnia. Wzięło w nich udział kilkaset osób samotnych i potrzebujących oraz całe rodziny, które spotkały się przy suto zastawionych stołach. Przygotowaniem potraw zajmowali się między innymi uczniowie Cogito. 4 tyś jaj, 250 kg szynki, tyle samo białej kiełbasy, swojski żurek, sałatki – to rzeczywiście robi wrażenie! W sobotę wieczorem wszystko było dopięte na ostatni guzik.

Przeżyliśmy niepowtarzalną przygodę, dzięki której zyskaliśmy znacznie więcej niż zainwestowaliśmy.

Izabela Duras

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.