Strona główna Wydarzenia O polskich sklepach po angielsku

O polskich sklepach po angielsku

571
0

Uczniowie ZS „Cogito” dyskutowali dzisiaj na jeden z najbardziej popularnych obecnie tematów, a mianowicie „Czy sklepy powinny być otwarte w niedziele?”. Debata toczyła się w języku angielskim, a uczestniczyli w niej przedstawiciele klas 2TRK, 3THT i 4TIK. Prowadzącymi byli dwaj uczniowie klasy 1HTT. Tradycyjnie jedna drużyna była za zakazem handlu w niedziele, a druga przeciwko. Dyskutujący przedstawili wiele argumentów uzasadniających zarówno jeden, jak i drugi punkt widzenia. Mówiono o czasie wolnym i rozmaitych możliwościach spędzania go w niedzielne popołudnie, o przedstawicielach różnych zawodów, którzy nie mają wolnej niedzieli, a także o zagadnieniach ekonomicznych dotyczących tego tematu. Okazało się, że w tej debacie nie było wygranych i przegranych. Obie drużyny potrafiły bardzo dobrze uzasadnić swój punkt widzenia i przedstawić przekonujące argumenty. Uczestnicy i prowadzący zasługują również na pochwałę za wysoki poziom znajomości języka angielskiego. Posługiwali się nim naprawdę swobodnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.