Strona główna Wydarzenia O polskich sklepach po angielsku

O polskich sklepach po angielsku

799
0

Uczniowie ZS „Cogito” dyskutowali dzisiaj na jeden z najbardziej popularnych obecnie tematów, a mianowicie „Czy sklepy powinny być otwarte w niedziele?”. Debata toczyła się w języku angielskim, a uczestniczyli w niej przedstawiciele klas 2TRK, 3THT i 4TIK. Prowadzącymi byli dwaj uczniowie klasy 1HTT. Tradycyjnie jedna drużyna była za zakazem handlu w niedziele, a druga przeciwko. Dyskutujący przedstawili wiele argumentów uzasadniających zarówno jeden, jak i drugi punkt widzenia. Mówiono o czasie wolnym i rozmaitych możliwościach spędzania go w niedzielne popołudnie, o przedstawicielach różnych zawodów, którzy nie mają wolnej niedzieli, a także o zagadnieniach ekonomicznych dotyczących tego tematu. Okazało się, że w tej debacie nie było wygranych i przegranych. Obie drużyny potrafiły bardzo dobrze uzasadnić swój punkt widzenia i przedstawić przekonujące argumenty. Uczestnicy i prowadzący zasługują również na pochwałę za wysoki poziom znajomości języka angielskiego. Posługiwali się nim naprawdę swobodnie.