Strona główna Wydarzenia Wielki Test o Polsce w COGITO

Wielki Test o Polsce w COGITO

700
0

  W dniu dzisiejszym społeczność szkolna COGITO; uczniowie, nauczyciele, dyrekcja  i goście  m.in. Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. rodziny pani Danuta Sobczyk, wzięli udział w  Wielkim Teście o Polsce.

Wielki Test o Polsce, to  było 100 pytań na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę z różnych dziedzin: historii, polityki, literatury, sportu, filmu  a nawet świata medycznego.

Dla gości,  nauczycieli i dyrekcji była to  tylko świetna zabawa, a dla młodzieży konkurs z nagrodami. Pani Pełnomocnik przekazała młodzieży bardzo dobrą wiadomość w imieniu pani poseł Bożeny Borys-Szopy, która zaprasza finalistów konkursu na  wyjazd do Polskiego Sejmu oraz zwiedzania Warszawy.

Bezapelacyjną zwyciężczynią wielkiego testu została uczennica klasy trzeciej  o profilu hotelarsko-turystycznym Kasia Miendła, drugie miejsce zajęła uczennica tej samej klasy Julia Moczulska a trzecim wynikiem może się poszczycić uczeń klasy maturalnej o profilu technik żywienia i gospodarstwa domowego.

Po skończonych zmaganiach, uczestników konkursu  pan wicedyrektor zaprosił do pięknej, nowej sali obsługi konsumentów (gdzie sam szkoli adeptów kelnerstwa) na śniadanie w ramach obchodów Europejskiego Dnia Śniadania.

Jako szkoła kształcąca w zawodach związanych z gastronomią doskonale wiemy że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który dostarcza niezbędnej energii.

Wszystkim gratulujemy rozległej wiedzy o Polsce.

Barbara Patyk-Płuciennik

 

Poprzedni artykułO polskich sklepach po angielsku
Następny artykułWyjazd na Międzynarodowe Targi Warsaw Gastro Show

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.