Strona główna Wydarzenia Wielki Test o Polsce w COGITO

Wielki Test o Polsce w COGITO

786

  W dniu dzisiejszym społeczność szkolna COGITO; uczniowie, nauczyciele, dyrekcja  i goście  m.in. Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. rodziny pani Danuta Sobczyk, wzięli udział w  Wielkim Teście o Polsce.

Wielki Test o Polsce, to  było 100 pytań na stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę z różnych dziedzin: historii, polityki, literatury, sportu, filmu  a nawet świata medycznego.

Dla gości,  nauczycieli i dyrekcji była to  tylko świetna zabawa, a dla młodzieży konkurs z nagrodami. Pani Pełnomocnik przekazała młodzieży bardzo dobrą wiadomość w imieniu pani poseł Bożeny Borys-Szopy, która zaprasza finalistów konkursu na  wyjazd do Polskiego Sejmu oraz zwiedzania Warszawy.

Bezapelacyjną zwyciężczynią wielkiego testu została uczennica klasy trzeciej  o profilu hotelarsko-turystycznym Kasia Miendła, drugie miejsce zajęła uczennica tej samej klasy Julia Moczulska a trzecim wynikiem może się poszczycić uczeń klasy maturalnej o profilu technik żywienia i gospodarstwa domowego.

Po skończonych zmaganiach, uczestników konkursu  pan wicedyrektor zaprosił do pięknej, nowej sali obsługi konsumentów (gdzie sam szkoli adeptów kelnerstwa) na śniadanie w ramach obchodów Europejskiego Dnia Śniadania.

Jako szkoła kształcąca w zawodach związanych z gastronomią doskonale wiemy że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który dostarcza niezbędnej energii.

Wszystkim gratulujemy rozległej wiedzy o Polsce.

Barbara Patyk-Płuciennik