Strona główna Programy Europejskie Wieści od praktykantów ze Stafford

Wieści od praktykantów ze Stafford

914
0

7 Kwietnia to był ważny dzień dla uczniów ZS Cogito z  klas 3TZ o profilu technik żywienia i usług gastronomicznych i technik informatyk. Wcześnie rano o 6.25 wylecieliśmy z Pyrzowic do Londynu Luton stamtąd do Stafford. Niektórzy z uczestników lecieli pierwszy raz samolotem, trochę się obawiali podróży ale ta przebiegła bez problemów. Z lotniska do Stafford jechaliśmy busem około 2,5 godziny i przybyliśmy na miejsce około 11.30. Czekały na nas przygotowane pokoje w typowych angielskich domach , opiekują się nami sympatyczne panie.  Kolejny dzień był emocjonujący wyruszyliśmy na spacer by poznać miasto, które przez miesiąc będzie naszym domem pogoda nam dopisywała. Od poniedziałku rozpoczęliśmy praktyki, baliśmy się, czy damy sobie radę pod względem językowym i zawodowym, ale nie taki diabeł straszy poradziliśmy sobie. Największym problemem dla niektórych było odnalezienie się w  zasadach transportu publicznego, ale już kolejne dni pokazały że szybko nauczyliśmy się orientacji w terenie. Jesteśmy tutaj od tygodnia po pracy chodzimy na spacery, robimy zakupy naszym ulubionym sklepem jest Primark. Pogoda jest typowo angielska prawie codziennie pada, ale nas to nie zraża. W sobotę 14 kwietnia mieliśmy wycieczkę do Londynu  dopisała nam pogoda było ciepło i słonecznie. W Londynie odwiedziliśmy Muzeum Figur Woskowych  Madame  Tussauds gdzie mogliśmy podziwiać figury min. Leonarda Di Caprio, Toma Cruise, Cristiana Ronaldo z polityków Donald Tumpha na samym końcu  obejrzeliśmy film Marvela The Heroes w 4 D. Następnie pojechaliśmy na London Eye , z którego mogliśmy podziwiać  metropolię. Niestety nie mogliśmy podziwiać Big Bena ponieważ jest w remoncie. Udało nam się  pójść na spacer po Londynie gdzie podziwialiśmy Opactwo Westmister, Parlament, Pałac Buckingham, Hyde Park, Trafalgar Square  żałowaliśmy tylko, że tak krótko byliśmy w Londynie do domu wróciliśmy bardzo późno zmęczeni ale zadowoleni. Kolejne informacje ze Stafford wkrótce.