Strona główna Konkursy Wiosna z poezją Zbigniewa Herberta

Wiosna z poezją Zbigniewa Herberta

1170

Zbigniew Herbert jest jednym z najważniejszych współczesnych poetów polskich.  Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, głęboko przekonany o wyjątkowym znaczeniu twórczości poety, ogłosił rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta.  Włączając się w jego uroczyste obchody, Zespół Szkół COGITO zorganizował 12 kwietnia 2018 r. konkurs recytatorski WIOSNA Z POEZJĄ ZBIGNIEWA HERBERTA. W konkursie uczestniczyli uczniowie siemianowickich szkół, prezentując ciekawe interpretacje wierszy poety.

Laureatami konkursu zostali: Piotr Wachstiel i Jagoda Adamkiewicz ze Szkoły Podstawowej Nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi (kolejno I i II miejsce), Marcin Monasterski  z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego (III miejsce). Wyróżnieni zostali uczniowie ZS COGITO: Aneta Liczberska, Wiktoria  Strzelecka i Szymon Byczek. Uroczyste rozdanie nagród i wyróżnień odbędzie się 24 maja 2018 r. w Parku Tradycji.

Cieszymy się, że twórczość Zbigniewa Herberta wciąż budzi zainteresowanie i podziw młodych odbiorców, mobilizując ich  do przyjmowania refleksyjnej  a jednocześnie odważnej postawy w życiu, do myślenia  oraz  śmiałego podejmowania prób zmieniania świata  na lepsze.