Strona główna Konkursy Wiosna z poezją Zbigniewa Herberta

Wiosna z poezją Zbigniewa Herberta

1025
0

Zbigniew Herbert jest jednym z najważniejszych współczesnych poetów polskich.  Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, głęboko przekonany o wyjątkowym znaczeniu twórczości poety, ogłosił rok 2018 Rokiem Zbigniewa Herberta.  Włączając się w jego uroczyste obchody, Zespół Szkół COGITO zorganizował 12 kwietnia 2018 r. konkurs recytatorski WIOSNA Z POEZJĄ ZBIGNIEWA HERBERTA. W konkursie uczestniczyli uczniowie siemianowickich szkół, prezentując ciekawe interpretacje wierszy poety.

Laureatami konkursu zostali: Piotr Wachstiel i Jagoda Adamkiewicz ze Szkoły Podstawowej Nr 20 z Oddziałami Integracyjnymi (kolejno I i II miejsce), Marcin Monasterski  z I Liceum Ogólnokształcącego im. J. Śniadeckiego (III miejsce). Wyróżnieni zostali uczniowie ZS COGITO: Aneta Liczberska, Wiktoria  Strzelecka i Szymon Byczek. Uroczyste rozdanie nagród i wyróżnień odbędzie się 24 maja 2018 r. w Parku Tradycji.

Cieszymy się, że twórczość Zbigniewa Herberta wciąż budzi zainteresowanie i podziw młodych odbiorców, mobilizując ich  do przyjmowania refleksyjnej  a jednocześnie odważnej postawy w życiu, do myślenia  oraz  śmiałego podejmowania prób zmieniania świata  na lepsze.

 

 

 

Poprzedni artykułHotelarski sukces – II miejsce Julii Janeczek
Następny artykułWieści od praktykantów ze Stafford

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.