Strona główna Biblioteka Cogito dla Zaczytanych (2018)

Cogito dla Zaczytanych (2018)

737

Już po raz trzeci nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej zbiórki książek dla szpitali która prowadzona jest  przez Fundację Zaczytani. Misją tej fundacji jest promocja czytelnictwa oraz edukacja społeczna. W swoich działaniach fundacja wspiera pacjentów szpitali oraz inspiruje mieszkańców miast. Dzięki społecznemu zaangażowaniu każdego roku otrzymuje setki tysięcy książek, z których tworzy biblioteki. Prowadzi program edukacji  prowadząc warsztaty bajko oraz biblioterapii w ramach Zaczytanej Akademii. Organizuje wydarzenia czytelnicze, szkolenia z zakresu komunikacji bez przemocy oraz terapeutycznych elementów literatury.

Zaczytani.org w liczbach:

  • 660 000 zebranych książek
  • 603 zaczytane biblioteki
  • 1642 punkty zbiórek w całej Polsce
  • 34 zaczytane ławki
  • 205 osób przeszkolonych z bajkoterapii
  • 103 spotkania bajkoterapeutyczne.

W naszej szkole książki zbierała biblioteka i udało nam się zebrać ogólnie 335 książki, które zmieściły się w 6 kartonach i zostały przekazane na rzecz szpitali. Wszystkim darczyńcom za udział w zbiórce dziękujemy.