Strona główna Biblioteka Cogito dla Zaczytanych (2018)

Cogito dla Zaczytanych (2018)

762
0

Już po raz trzeci nasza szkoła dołączyła do ogólnopolskiej zbiórki książek dla szpitali która prowadzona jest  przez Fundację Zaczytani. Misją tej fundacji jest promocja czytelnictwa oraz edukacja społeczna. W swoich działaniach fundacja wspiera pacjentów szpitali oraz inspiruje mieszkańców miast. Dzięki społecznemu zaangażowaniu każdego roku otrzymuje setki tysięcy książek, z których tworzy biblioteki. Prowadzi program edukacji  prowadząc warsztaty bajko oraz biblioterapii w ramach Zaczytanej Akademii. Organizuje wydarzenia czytelnicze, szkolenia z zakresu komunikacji bez przemocy oraz terapeutycznych elementów literatury.

Zaczytani.org w liczbach:

  • 660 000 zebranych książek
  • 603 zaczytane biblioteki
  • 1642 punkty zbiórek w całej Polsce
  • 34 zaczytane ławki
  • 205 osób przeszkolonych z bajkoterapii
  • 103 spotkania bajkoterapeutyczne.

W naszej szkole książki zbierała biblioteka i udało nam się zebrać ogólnie 335 książki, które zmieściły się w 6 kartonach i zostały przekazane na rzecz szpitali. Wszystkim darczyńcom za udział w zbiórce dziękujemy.