Strona główna Biblioteka Cogito z bookrossingiem po raz 9 (2018)

Cogito z bookrossingiem po raz 9 (2018)

847
0

Nasza szkoła już po raz dziewiąty przygotowała dla mieszkańców Siemianowic Śląskich stoisko z uwalnianymi książkami na Rynku miejskim. Książki zbierane są przez bibliotekę szkolną w trakcie całego roku szkolnego. W Polsce uwolniono ich dotychczas ponad 200000. Pierwsze Święto Wolnych Książek w Polsce odbyło się 6 kwietnia 2004 roku, w dniu urodzin jednego z inicjatorów bookcrossingu. Ideą nieodpłatnego przekazywania książek jest pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych, tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Udało nam się w sobotę uwolnić 214 książek i z różnych dziedzin dla 52 mieszkańców. Ogólnie uwolniliśmy w ciągu 9 lat 1416 książek. Dla chętnych dzieci przygotowano stoisko z kolorowankami. W akcji pomogli nauczycielom wolontariusze z Klubu Wolontariatu Cogito z klas 1THT, 2TRK oraz 2TZ. Dziękujemy im za to serdecznie.

Poprzedni artykułPodpisanie Umowy Patronackiej w COGITO
Następny artykułDrugie śniadanie ze Sprawiedliwym Handlem (2018)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.