Strona główna Biblioteka Cogito z bookrossingiem po raz 9 (2018)

Cogito z bookrossingiem po raz 9 (2018)

913

Nasza szkoła już po raz dziewiąty przygotowała dla mieszkańców Siemianowic Śląskich stoisko z uwalnianymi książkami na Rynku miejskim. Książki zbierane są przez bibliotekę szkolną w trakcie całego roku szkolnego. W Polsce uwolniono ich dotychczas ponad 200000. Pierwsze Święto Wolnych Książek w Polsce odbyło się 6 kwietnia 2004 roku, w dniu urodzin jednego z inicjatorów bookcrossingu. Ideą nieodpłatnego przekazywania książek jest pozostawianie ich w miejscach publicznych, jak również w miejscach celowo utworzonych, tzw. półkach bookcrossingowych (stoliki, regały, gabloty), po to, by znalazca mógł je przeczytać i przekazać dalej. Bookcrossing to niekonwencjonalna forma popularyzowania książki i czytelnictwa, ruchoma, wirtualna biblioteka bez własnej siedziby, regałów, kart bibliotecznych. Udało nam się w sobotę uwolnić 214 książek i z różnych dziedzin dla 52 mieszkańców. Ogólnie uwolniliśmy w ciągu 9 lat 1416 książek. Dla chętnych dzieci przygotowano stoisko z kolorowankami. W akcji pomogli nauczycielom wolontariusze z Klubu Wolontariatu Cogito z klas 1THT, 2TRK oraz 2TZ. Dziękujemy im za to serdecznie.