Strona główna Wydarzenia Podpisanie Umowy Patronackiej w COGITO

Podpisanie Umowy Patronackiej w COGITO

1068
0

Niecodzienna uroczystość podniosła prestiż kształcenia w Zespole Szkół COGITO.

W dzisiejszym dniu w progi naszej szkoły zawitali znamienici goście :

Pan Prezydent Rafał Piech, Andrzej Ścigała właściciel Zakładu Piekarniczo-Cukierniczego w Siemianowicach Śląskich, Beata Białowąs dyrektor naczelny Izby Rzemieślniczej oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Pani Wiceprezydent dr Anna Zasada – Chorab,

Pan Grzegorz Miketa kierownik Izby Rzemieślniczej w Katowicach, Monika Gawrońska zastępca naczelnika WE, Piotr Kluska Starszy Cechu, Cech Rzemiosł Różnych w Siemianowicach Śląskich, Rzecznik Prasowy w Siemianowicach Śląskich Piotr Kochanek.

W obecności zebranych gości i mediów Pan Prezydent Rafał Piech wraz z Panią Danutą Kopyczok oraz Panem Andrzejem Ścigałą podpisali Umowę Patronacką o wzajemnej współpracy.

Na mocy umowy młodzież szkoły będzie miała możliwości:

– realizacji praktycznej nauki zawodu w Zakładzie Piekarniczo-Cukierniczym Andrzeja Ścigały przez okres 3 lat,

– gwarancji wysokiego poziomu przygotowania zawodowego,

– ubiegania się o pracę dla najlepszych absolwentów.

Korzyści wynikające z podpisanej Umowy Patronackiej to :

– współorganizacja wycieczek zawodowych,

– wzajemne promowanie kształcenia w zawodach cukiernik, piekarz,

– inicjowanie konkursów zawodowych,

– organizacja wspólnych uroczystości, dni otwartych,

– dostosowanie procesu kształcenia do oczekiwań pracodawcy.

Z Panem Andrzejem Ścigałą współpracujemy od 4 lat kształcąc cukierników i piekarzy.

Pan Andrzej Ścigała jest mistrzem w zawodzie cukiernik i piekarz, posiada przygotowanie pedagogiczne czyli ma pełne kwalifikacje zawodowe. Organizacja przygotowania nauki zawodu jest wzorcowa.

Realizując zajęcia praktyczne uczniowie na wstępie spotykają się z pracodawcą, zapoznają się ze stanowiskiem pracy i procesem produkcji.

Uczniowie mają przydzielonego opiekuna Panią Teresę Wojtasik, która wspiera i nadzoruje praktykantów. Pan Andrzej Ścigała przyczynia się również do świadomego wyboru zawodu przez uczniów.

Zakład Piekarniczo-Cukierniczy Andrzeja Ścigały powstał w 1980r. Jest to firma rodzinna o długoletniej tradycji, specjalizująca się w wypiekach piekarskich i cukierniczych o doskonałym smaku. Swoją działalność opiera na produktach najwyższej jakości, stosując tradycyjne, starannie opracowane receptury. Stosuje wyłącznie produkty naturalne, bez sztucznych dodatków. Efektem ciągłego rozwoju zakładu jest powstanie 12 sklepów firmowych w Siemianowicach Śląskich, Chorzowie i Katowicach.

Potwierdzeniem wysokiej jakości wyrobów zakładu są liczne wyróżnienia i certyfikaty np. Srebrny Medal za zasługi dla rzemiosła polskiego przyznany w 2015r przez Związek Rzemiosła Polskiego.

Mamy nadzieję, że wzajemna współpraca przyczyni się do rozwoju zawodów rzemieślniczych w branży cukierniczo-gastronomicznej.