Strona główna Programy Europejskie Warto dzielić się dobrymi wspomnieniami…

Warto dzielić się dobrymi wspomnieniami…

395
0

17 maja w naszej szkole odbyło się spotkanie podsumowując wyjazd pierwszej grupy uczniów na praktyki zagraniczne realizowane w ramach projektu PO-WER.

Młodzież, która wzięła udział w szkoleniu podzieliła się wrażeniami z prawie miesięcznego pobytu na Wsypach Brytyjskich.  Głównym celem wyjazdów każdej grupy jest oczywiście szkolenie zawodowe, które obejmuje zarówno zagadnienia praktyczne jak i doskonalenie języka, w szczególności w zakresie języka branżowego.  Uczestnicy projektu opowiadali o swoich doświadczeniach z pracodawcami, zakresem obowiązków jaki im powierzono, a także o nowych umiejętnościach, które zdobyli podczas praktyk.  Warto wspomnieć, iż dużo satysfakcji przyniosła młodzieży umiejętność „ dogadania” się z Anglikami. Sprawdzenie znajomości języka obcego w naturalnych warunkach jest bardzo cennym doświadczeniem.

Uczestnikami spotkania byli uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Cogito, a także pracodawcy, z którymi nasza szkoła współpracuje. Zaproszeni zostali także przedstawiciele Urzędu Miasta i Urzędu Pracy w Siemianowicach Śląskich.