Strona główna Programy Europejskie Cogito z PO WER’em w Wielkiej Brytanii

Cogito z PO WER’em w Wielkiej Brytanii

832
0

Na początku czerwca  Zespół Szkół COGITO brał udział w projekcie PO WER realizowanym w sektorze kształcenia i szkolenia zawodowego. Dwie grupy nauczycieli wyjechały do Wielkiej Brytanii aby wziąć udział w kursie językowym,  zapoznać się formą kształcenia zawodowego, a także odwiedzić hotele i restauracje. Dzięki wizytom i rozmowom z lektorami, wykładowcami oraz pracodawcami  nauczyciele Cogito zdobyli ciekawe doświadczenia, które niewątpliwe będą pomocne w ich dalszej pracy. Warto wspomnieć, że szkolenie językowe było  doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy nauczycieli z zakresu języka branżowego, który w Cogito realizowany jest w każdym  kierunku kształcenia. Bardzo duże wrażenie zrobiły na wszystkich zajęcia w pracowni multimedialnej oraz na platformie e-learning’owej. W związku z tym, że w Cogito już niedługo także będzie nowoczesna pracownia językowa czas ten był dla wszystkich tym bardziej cenny. Program stażu przewidywał także zwiedzanie Wielkiej Brytanii. Dzięki doskonałej organizacji oraz współpracy koordynatorów projektu, pani Sabiny Królikowskiej oraz pani Joanny Kleczki, z brytyjskim partnerem projektu udało się odwiedzić wiele pięknych miejsc.  Wszystkich zauroczyła Walia, w której oprócz zamków w Criccieth oraz Caernarfon, nauczyciele odwiedzili także wybudowaną we włoskim stylu wioskę Portmeirion oraz położoną nad oceanem starą osadę górniczą Nant Gwrtheyrn. W Llandudno, walijskim kurorcie, oprócz zdobycia szczytu Great Orme uczestnicy odwiedzili także hotel i restaurację, która stworzona została w starym teatrze. Pedagodzy zwiedzali także zamek Warwick w Anglii, który jest jednym z najlepiej zachowanych obiektów tego typu na Wyspach. Duże wrażenie zrobiła także na nauczycielach wizyta w University of Oxford, w szczególności zaś zajęcia w Oxford Bodleian Library. „Last but not least”, jak mawiają Brytyjczycy, był Londyn. Trudno zwiedzić to miasto w zaledwie dwa dni, jednak obu grupom udało się zobaczyć największe atrakcje czyli Westminster Abbey, Tower of London, Buckingham Palace, muzeum figur woskowych Madame Tussand’s, a także Trafalgar Square, Soho, China Town oraz najbardziej znane ulice handlowe czyli Oxford Street i Regent Street, gdzie można znaleźć sklepy najbardziej ekskluzywnych marek na świecie.  Wsiadając na pokład samolotu wszyscy byli zmęczeni, ale pełni wrażeń, wspomnień i inspiracji do pracy.