Strona główna Wydarzenia Warsztaty konstytucyjne (2018)

Warsztaty konstytucyjne (2018)

700
0

W dniach 4-8 czerwca 2018 roku trwa ogólnopolski 5 Tydzień Konstytucyjny. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się dzisiaj warsztaty „Moja Konstytucja”. Przeprowadziła je prawniczka Inez Baniak, a udział wzięli uczniowie klas drugich i trzecich technikum. Początek pełnoletniości to dobry moment, żeby poważniej zainteresować się prawami i obowiązkami obywateli. Ciekawe, różnorodne zajęcia przybliżyły uczestnikom warsztatów problematykę konstytucyjną i sprawy publiczne. Można było przekonać się jaką rolę odgrywa Konstytucja w naszym codziennym życiu, jaka jest rola sądów powszechnych w stosowaniu prawa, czy warto brać udział w wyborach i na czym tak naprawdę polega samorządność. Zajęcia praktyczne są bardziej przystępne niż wykład czy czytanie artykułów prasowych. Dzięki temu łatwiej zrozumieć zawiłą terminologię i problematykę konstytucyjną. Sprawy te dotyczą każdego z nas, więc powinny interesować nas wszystkich. Dziękujemy za przeprowadzenie tych warsztatów!