Strona główna Wydarzenia Warsztaty konstytucyjne (2018)

Warsztaty konstytucyjne (2018)

575
0

W dniach 4-8 czerwca 2018 roku trwa ogólnopolski 5 Tydzień Konstytucyjny. Z tej okazji w naszej szkole odbyły się dzisiaj warsztaty „Moja Konstytucja”. Przeprowadziła je prawniczka Inez Baniak, a udział wzięli uczniowie klas drugich i trzecich technikum. Początek pełnoletniości to dobry moment, żeby poważniej zainteresować się prawami i obowiązkami obywateli. Ciekawe, różnorodne zajęcia przybliżyły uczestnikom warsztatów problematykę konstytucyjną i sprawy publiczne. Można było przekonać się jaką rolę odgrywa Konstytucja w naszym codziennym życiu, jaka jest rola sądów powszechnych w stosowaniu prawa, czy warto brać udział w wyborach i na czym tak naprawdę polega samorządność. Zajęcia praktyczne są bardziej przystępne niż wykład czy czytanie artykułów prasowych. Dzięki temu łatwiej zrozumieć zawiłą terminologię i problematykę konstytucyjną. Sprawy te dotyczą każdego z nas, więc powinny interesować nas wszystkich. Dziękujemy za przeprowadzenie tych warsztatów!

Poprzedni artykułCogito dla Zaczytanych (2018)
Następny artykułCogito czyta najmłodszym (2018)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.