Strona główna Wydarzenia Cogito dla Niepodległej!

Cogito dla Niepodległej!

710

Kolejnym przedsięwzięciem upamiętniającym stulecie odzyskania niepodległości przez Polskę w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół COGITO, był udział w panelu edukacyjnym „Rok 1918 w Polsce i na Górny Śląsku” przygotowanym przez Śląskie Centrum Wolności i Solidarności w Katowicach w dniu 12 października. Panel dyskusyjny prowadzili naukowcy zajmujących się tą tematyką: prof. Andrzej Chwalba z Uniwersytetu Jagiellońskiego i prof. Ryszard Kaczmarek z Uniwersytetu Śląskiego. Panel poprzedzony był emisją filmu „Szlakiem Powstańców Śląskich” w reżyserii Aleksandry Fudali. Spotkanie uświetnił mini koncert pieśni patriotycznych z repertuaru: Fryderyka Chopina, Stanisława Moniuszki, Ignacego Paderewskiego.

17 października 2018 roku natomiast COGITO oddało hołd bohaterom, organizując happening pod Pomnikiem Czynu Powstańczego na Rynku Miejskim. Młodzież ubrana w białe i czerwone koszulki utworzyła żywą biało-czerwoną  flagę Polski.