Strona główna Biblioteka „Globalnie w bibliotekach” (2018)

„Globalnie w bibliotekach” (2018)

576
0
Druga edycja programu „Globalnie w bibliotekach” miała na celu zaangażowanie bibliotek w dyskusję i refleksję nad dwoma światowymi wyzwaniami: problemami głodu i ubóstwa. Październik to miesiąc w którym obchodzimy dwa ważne dni:
Międzynarodowy Dzień Żywności i Walki z Głodem (16 października),
Międzynarodowy Dzień Walki z Ubóstwem (17 października).
W naszej szkole przeprowadzono warsztaty “Skąd się bierze głód” – podczas warsztatów uczestnicy mieli szansę podyskutować o przyczynach występowania głodu na świecie. Podczas warsztatu, który opierał się m.in. na fragmencie książki Jana Zielgera „Geopolityka głodu” uczestnicy wypracowali własne wnioski dotyczące przyczyn, jak i konkretne działania, które mogą pomóc w ich przezwyciężeniu. Program Globalnie w bibliotekach był realizowany w 100 bibliotekach w Polsce przez Polską Akcję Humanitarną we współpracy z Fundacją Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Poprzedni artykułKonkurs Pięknego Czytania (2018)
Następny artykułMatematyczny lepszy start

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.