Strona główna Biblioteka Konkurs Pięknego Czytania (2018)

Konkurs Pięknego Czytania (2018)

723
0

Jak co roku jesienią, uczniowie naszej szkoły wraz z Biblioteką Miejską zorganizowali i przeprowadzili Konkurs Pięknego Czytania dla siemianowickich szkół podstawowych. W trakcie konkursu publiczność miała okazję nie tylko podziwiać interpretatorskie umiejętności zawodników, ale też sama została poddana krótkiemu sprawdzianowi. Kiedy jurorzy zastanawiali się nad swoim werdyktem, widzowie odpowiadali na pytania dotyczące treści wysłuchanych fragmentów. Obejrzeliśmy też krótkie filmiki popularyzujące czytanie. A jako że mamy Rok Herbertowski, nie zabrakło również poezji naszego Patrona.
Uczestnicy konkursu naprawdę pięknie przeczytali wylosowane fragmenty książek. Jury zdecydowało, że pierwsze miejsce zdobyła Agata Bul ze Szkoły Podstawowej nr 1. Drugie miejsce zajęła Natalia Nenow ze Szkoły Podstawowej nr 20. Trzecie miejsce jury przyznało Markowi Żurawskiemu ze Szkoły Podstawowej nr 6.
W dzisiejszych czasach nie ma problemu z dostępem do książek. Jedni wolą tradycyjne, papierowe wydania, inni idą z postępem i wybierają audiobooki. Zaletą tych ostatnich jest między innymi to, że nagrane utwory są pięknie czytane. Zachęcamy do sprawdzenia na dowolnej powieści.