Strona główna Wydarzenia Na dobry początek roku szkolnego … praktyki!

Na dobry początek roku szkolnego … praktyki!

185
0

Niektórych uczniów naszej szkoły początek roku szkolnego 2018/2019 napawał większą niż zwykle radością. Mowa o grupie młodzieży z klasy trzeciej, która na początku września rozpoczęła  swoje praktyki zagraniczne realizowane w ramach projektu PO-WER.  Możliwość konfrontacji wiedzy i umiejętności zawodowych zdobytych w szkole z realiami pracy i oczekiwaniami jakie pracodawcy stawiają swoim pracownikom to cenne doświadczenie, które pomaga przyszłym fachowcom właściwie pokierować swoim rozwojem zawodowym – to tylko jedna z wielu refleksji jakimi uczniowie podzielili się z młodzieżą naszej szkoły oraz szkoły gimnazjalnej, która wzięła udział w spotkaniu podsumowującym miesięczne praktyki w Wielkiej Brytanii. Nie zabrakło także wrażeń związanych z posługiwaniem się językiem angielskim zarówno w życiu codziennym jak i tym z zakresu branżowego. Uczestnicy wyjazdu podkreślali także, iż bardzo cenne było dla nich sprawdzenie się w realnych warunkach pracy. Byli z tego tym bardziej zadowoleni, że ich umiejętności zostały wysoko ocenione przez pracodawców. Dzięki doskonałemu przygotowaniu zawodowemu młodzieży powierzane były naprawdę trudne i ambitne zadania, które pozwalały im na poszerzenie swojej wiedzy i umiejętności. Spotkanie oprócz wspomnianych już uczniów, adresowane było także do rodziców uczniów, lokalnych pracodawców, nauczycieli siemianowickich szkół, oraz przedstawicieli Urzędu Pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.