Strona główna Programy Europejskie Pozdrowienia z Wielkiej Brytanii…

Pozdrowienia z Wielkiej Brytanii…

757
0

Kolejne dni praktyk w Anglii przebiegają szybko i pomyślnie. Dziewczyny z klasy III THT po 3 tygodniach stwierdziły, że praktyki w pełni spełniły ich oczekiwania, a one same bardzo dobrze radzą sobie w zakładach pracy. „Turystki” odbywają praktyki w dwóch miejscach:

  • 3 osoby w WOLVERHAMPTON ART GALLERY,
  • 3 osoby w biurze turystycznym w BIRMINGHAM.

Ich codzienna praca polega na komunikowaniu się z pracownikami, klientami odwiedzającymi galerię, co pozwala na doskonalenie języka angielskiego.
„Hotelarki” odbywają praktyki w hotelach:

  • 1 osoba w THE PARK VIEW
  • 2 osoby w THE LITLETON ARMS
  • 2 osoby w THE MOUNT HOTEL

Doskonalą swoje umiejętności w działach hotelu, takich jak housekeeping i dział gastronomiczny. Oprócz styczności z językiem angielskim w zakładach pracy, doskonalą go również na każdym kroku w życiu codziennym.

Po całym tygodniu pracy nadchodzi długo wyczekiwany weekend, który spędzamy aktywnie, biorąc udział w wycieczkach programowych. Sobotę rozpoczęłyśmy wyjazdem do Black Country. Zwiedzałyśmy żywe muzeum i rekonstrukcje miasteczka z XIX w., które było obszarem koncentracji przemysłu wydobywczego I metalowego. Jego nazwa oznaczała „CZARNY KRAJ”, czyli miejsce gdzie było ogromne zanieczyszczenie powietrza i cały obszar był pokryty czarną sądzą. W drodze powrotnej zjadłyśmy pyszną pizzę i wróciłyśmy do domu. W niedzielny poranek wyruszyłyśmy do LIVERPOOLU. Podczas podróży, trwającej 2 godziny, pogoda się zmieniła i zaczął padać deszcz. To jednak nie zniechęciło do zwiedzania. Miałyśmy okazję obejrzeć piękne miejsce, jakim jest THE BEATLES STORY, w którym nie tylko można oglądać ale też i słuchać w swoim języku o historii tej popularnej grupy. Kolejnym punktem wycieczki było NATIONAL MARITIME MUSEUM. Jest to muzeum morskie, w którym mogłyśmy poczytać o historii floty morskiej i zobaczyć wiele ciekawych eksponatów z tamtego okresu oraz zapoznać się z historią TITANICA. W drodze powrotnej podjechałyśmy pod stadion piłki nożnej drużyny LIVERPOOLU, który zrobił na nas ogromne wrażenie.

Po aktywnie spędzonym weekendzie czas wrócić do pracy i codziennych obowiązków…. Codzienność w dobrym i pozytywnym znaczeniu, ponieważ po godzinach pracy dziewczyny pieką ciasta, grają w gry planszowe i dużo ze sobą rozmawiają. Jednym słowem nie ma czasu na nudę 😁😁😁 c.d.n.