Strona główna Programy Europejskie Pozdrowienia z Wielkiej Brytanii…

Pozdrowienia z Wielkiej Brytanii…

643
0

Kolejne dni praktyk w Anglii przebiegają szybko i pomyślnie. Dziewczyny z klasy III THT po 3 tygodniach stwierdziły, że praktyki w pełni spełniły ich oczekiwania, a one same bardzo dobrze radzą sobie w zakładach pracy. „Turystki” odbywają praktyki w dwóch miejscach:

  • 3 osoby w WOLVERHAMPTON ART GALLERY,
  • 3 osoby w biurze turystycznym w BIRMINGHAM.

Ich codzienna praca polega na komunikowaniu się z pracownikami, klientami odwiedzającymi galerię, co pozwala na doskonalenie języka angielskiego.
„Hotelarki” odbywają praktyki w hotelach:

  • 1 osoba w THE PARK VIEW
  • 2 osoby w THE LITLETON ARMS
  • 2 osoby w THE MOUNT HOTEL

Doskonalą swoje umiejętności w działach hotelu, takich jak housekeeping i dział gastronomiczny. Oprócz styczności z językiem angielskim w zakładach pracy, doskonalą go również na każdym kroku w życiu codziennym.

Po całym tygodniu pracy nadchodzi długo wyczekiwany weekend, który spędzamy aktywnie, biorąc udział w wycieczkach programowych. Sobotę rozpoczęłyśmy wyjazdem do Black Country. Zwiedzałyśmy żywe muzeum i rekonstrukcje miasteczka z XIX w., które było obszarem koncentracji przemysłu wydobywczego I metalowego. Jego nazwa oznaczała „CZARNY KRAJ”, czyli miejsce gdzie było ogromne zanieczyszczenie powietrza i cały obszar był pokryty czarną sądzą. W drodze powrotnej zjadłyśmy pyszną pizzę i wróciłyśmy do domu. W niedzielny poranek wyruszyłyśmy do LIVERPOOLU. Podczas podróży, trwającej 2 godziny, pogoda się zmieniła i zaczął padać deszcz. To jednak nie zniechęciło do zwiedzania. Miałyśmy okazję obejrzeć piękne miejsce, jakim jest THE BEATLES STORY, w którym nie tylko można oglądać ale też i słuchać w swoim języku o historii tej popularnej grupy. Kolejnym punktem wycieczki było NATIONAL MARITIME MUSEUM. Jest to muzeum morskie, w którym mogłyśmy poczytać o historii floty morskiej i zobaczyć wiele ciekawych eksponatów z tamtego okresu oraz zapoznać się z historią TITANICA. W drodze powrotnej podjechałyśmy pod stadion piłki nożnej drużyny LIVERPOOLU, który zrobił na nas ogromne wrażenie.

Po aktywnie spędzonym weekendzie czas wrócić do pracy i codziennych obowiązków…. Codzienność w dobrym i pozytywnym znaczeniu, ponieważ po godzinach pracy dziewczyny pieką ciasta, grają w gry planszowe i dużo ze sobą rozmawiają. Jednym słowem nie ma czasu na nudę 😁😁😁 c.d.n.

 

Poprzedni artykułMatematyczny lepszy start
Następny artykuł„Czy cmentarz może być piękny?”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.