Strona główna Wydarzenia Dni Patriotyzmu w COGITO

Dni Patriotyzmu w COGITO

761
0

 

W ramach przygotowań do okrągłej, 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w dniach 5-11.2018  w ZS COGITO obchodziliśmy Dni Patriotyzmu. W tym czasie uczniowie śpiewali pieśni patriotyczne, na specjalnych prelekcjach poznawali trudną historię ziem polskich w czasie upadku i zaborów Polski. Uczniowie wzięli również udział w dwóch konkursach-wiedzy o języku polskim i plastycznym- Moja Niepodległa. Najlepszą znajomością polszczyzny wykazali się Klaudia Żołądź oraz Adam Paliwoda, natomiast najpiękniejsze prace plastyczne przygotowały Natalia Zielińska i Klaudia Żydek. Nasza szkoła przyłączyła się również do akcji Narodowego Czytania Przedwiośnia Stefana Żeromskiego. W auli szkolnej ważną dla Polaków powieść czytali zarówno nauczyciele, jak i uczniowie naszej szkoły. Młodzież COGITO uczestniczyła też w łączonych lekcjach języka polskiego i historii, które przeprowadziły panie Barbara Patyk-Płuciennik i Bożena Rosicka. Były one poświęcone Trylogii Henryka Sienkiewicza oraz poezji Zbigniewa Herberta. Kulminacyjnym punktem obchodów Dni Patriotyzmu była uroczysta akademia. Jej motywem przewodnim stały się słowa ojców niepodległości, dotyczące walki o wolność. W ostatnim dniu cała szkoła o 11.11 uroczyście odśpiewała Mazurka Dąbrowskiego.