Strona główna Wydarzenia Maraton Pisania Listów w naszej szkole (2018)

Maraton Pisania Listów w naszej szkole (2018)

821
0

3 grudnia mieszkańcy Siemianowic Śląskich będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka w całym świecie. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, czyli Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. W tym roku Maraton Pisania Listów odbędzie się już po raz osiemnasty  – tym razem w dniach od 29 listopada do 9  grudnia. W czasie Maratonu powstają ręcznie pisane listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup. Nasze listy mają znaczenie, potrafią zmienić sytuację osób, w sprawie których je piszemy. Maraton Pisania Listów to akcja, podczas której jednoczymy się w walce o prawa człowieka na całym świecie i jesteśmy skuteczni.

Maraton Pisania Listów odbędzie się jednocześnie w rekordowej liczbie ponad 500 miejsc w całej Polsce i w ponad 100 krajach na całym świecie. 3.12.2018 Siemianowicach będziemy pisać w Zespole Szkół Cogito ul. Matejki 5.Uroczyste rozpoczęcie Maratonu odbędzie się o godzinie 10.00.

Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.Przykładem jest Moses Akatugba z Nigerii, który skazany był na karę śmierci. Został ułaskawiony i jest już na wolności z rodziną.

W ubiegłym roku w ponad 500 miejscach w całej Polsce napisano ponad 300000 listów. Maraton Pisania Listów to największe w Polsce wydarzenie angażujące tak dużą ilość ludzi w obronę praw człowieka.

O Amnesty International
Amnesty International jest globalnym ruchem ponad 7 milionów osób, które walczą o świat, w którym prawa człowieka przysługują wszystkim. Organizacja działa od ponad 50 lat na rzecz poszanowania praw człowieka. Prowadzimy kampanie przeciwko naruszeniom praw człowieka. W 1977 roku Amnesty International została uhonorowana Pokojową Nagrodą Nobla.