Strona główna Wydarzenia Maraton Pisania Listów w naszej szkole (2018)

Maraton Pisania Listów w naszej szkole (2018)

608
0

3 grudnia mieszkańcy Siemianowic Śląskich będą mogli pomóc więźniom sumienia i innym osobom narażonym na łamanie praw człowieka w całym świecie. Wystarczy przyjść na Maraton Pisania Listów organizowany przez Amnesty International.

Maraton Pisania Listów odbywa się co roku w okolicach 10 grudnia, czyli Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka. W tym roku Maraton Pisania Listów odbędzie się już po raz osiemnasty  – tym razem w dniach od 29 listopada do 9  grudnia. W czasie Maratonu powstają ręcznie pisane listy w obronie kilkunastu konkretnych osób lub grup. Nasze listy mają znaczenie, potrafią zmienić sytuację osób, w sprawie których je piszemy. Maraton Pisania Listów to akcja, podczas której jednoczymy się w walce o prawa człowieka na całym świecie i jesteśmy skuteczni.

Maraton Pisania Listów odbędzie się jednocześnie w rekordowej liczbie ponad 500 miejsc w całej Polsce i w ponad 100 krajach na całym świecie. 3.12.2018 Siemianowicach będziemy pisać w Zespole Szkół Cogito ul. Matejki 5.Uroczyste rozpoczęcie Maratonu odbędzie się o godzinie 10.00.

Co roku dzięki Maratonowi Pisania Listów udaje się realnie wpłynąć na poprawę sytuacji kilku bądź kilkunastu osób, których prawa człowieka zostały złamane.Przykładem jest Moses Akatugba z Nigerii, który skazany był na karę śmierci. Został ułaskawiony i jest już na wolności z rodziną.

W ubiegłym roku w ponad 500 miejscach w całej Polsce napisano ponad 300000 listów. Maraton Pisania Listów to największe w Polsce wydarzenie angażujące tak dużą ilość ludzi w obronę praw człowieka.

O Amnesty International
Amnesty International jest globalnym ruchem ponad 7 milionów osób, które walczą o świat, w którym prawa człowieka przysługują wszystkim. Organizacja działa od ponad 50 lat na rzecz poszanowania praw człowieka. Prowadzimy kampanie przeciwko naruszeniom praw człowieka. W 1977 roku Amnesty International została uhonorowana Pokojową Nagrodą Nobla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.