Strona główna Wydarzenia Nowoczesna baza sportowa w Cogito

Nowoczesna baza sportowa w Cogito

614
0

6 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyło się długo oczekiwane, uroczyste otwarcie zmodernizowanej sali gimnastycznej. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Zastępca Prezydenta Miasta – Anna Zasada-Chorab, Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu – Małgorzata Pichen, Dyrektor ZS COGITO – Danuta Kopyczok oraz przedstawiciel Rady Miasta – Grzegorz Jurkiewicz. Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, była także Martyna Orlikowska – pracownik Wydziału Edukacji.
Po uroczystym przecięciu wstęgi, przyszedł czas na część artystyczną. Dziewczęta z klasy pierwszej przedstawiły ciekawy układ taneczny. Następnie rozegrano emocjonujący mecz piłki siatkowej pomiędzy drużyną COGITO i zaproszonymi gośćmi, wśród których nie zabrakło radnego – Grzegorza Jurkiewicza.
Po bardzo wyrównanej grze i świetnej zabawie Pani Wiceprezydent wręczyła puchary i pogratulowała sportowej rywalizacji.
Remont dwóch sal gimnastycznych (dużej i małej) rozpoczął się w lipcu tego roku i trwał 3 miesiące. Prace modernizacyjne obejmowały m.in.: wymianę instalacji grzewczej, zmodernizowanie instalacji elektrycznej, wymianę starego parkietu na nowoczesną wykładzinę, zamontowanie nowych tablic do kosza i nowoczesnej konstrukcji do piłki siatkowej.
Odbiór techniczny prac remontowych odbył się 16 października 2018r. Całkowity koszt modernizacji dwóch sal gimnastycznych zamknął się w kwocie 145000 zł i był całkowicie sfinansowany przez Miasto Siemianowice Śl.
Cała społeczność COGITO: dyrekcja, nauczyciele i uczniowie pragną serdecznie podziękować władzom miasta, przede wszystkim Panu Prezydentowi Rafałowi Piechowi za wsparcie i przychylność w realizacji całego projektu modernizacyjnego.
Cieszymy się, że ZS COGITO rozwija się tak prężnie. W ubiegłym roku odbyło się otwarcie czterech nowoczesnych pracowni zawodowych a już dzisiaj korzystamy z odnowionego obiektu sportowego.
Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły chętnie będą brali udział w zajęciach wychowania fizycznego i przełoży się to na sukcesy w międzyszkolnych zawodach sportowych.

Poprzedni artykułDzień patrona w COGITO (2018)
Następny artykułKonkurs Recytatorski pod hasłem „2018 Rokiem Zbigniewa Herberta”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.