Strona główna Wydarzenia Nowoczesna baza sportowa w Cogito

Nowoczesna baza sportowa w Cogito

864
0

6 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyło się długo oczekiwane, uroczyste otwarcie zmodernizowanej sali gimnastycznej. Symbolicznego przecięcia wstęgi dokonali: Zastępca Prezydenta Miasta – Anna Zasada-Chorab, Naczelnik Wydziału Kultury i Sportu – Małgorzata Pichen, Dyrektor ZS COGITO – Danuta Kopyczok oraz przedstawiciel Rady Miasta – Grzegorz Jurkiewicz. Wśród gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, była także Martyna Orlikowska – pracownik Wydziału Edukacji.
Po uroczystym przecięciu wstęgi, przyszedł czas na część artystyczną. Dziewczęta z klasy pierwszej przedstawiły ciekawy układ taneczny. Następnie rozegrano emocjonujący mecz piłki siatkowej pomiędzy drużyną COGITO i zaproszonymi gośćmi, wśród których nie zabrakło radnego – Grzegorza Jurkiewicza.
Po bardzo wyrównanej grze i świetnej zabawie Pani Wiceprezydent wręczyła puchary i pogratulowała sportowej rywalizacji.
Remont dwóch sal gimnastycznych (dużej i małej) rozpoczął się w lipcu tego roku i trwał 3 miesiące. Prace modernizacyjne obejmowały m.in.: wymianę instalacji grzewczej, zmodernizowanie instalacji elektrycznej, wymianę starego parkietu na nowoczesną wykładzinę, zamontowanie nowych tablic do kosza i nowoczesnej konstrukcji do piłki siatkowej.
Odbiór techniczny prac remontowych odbył się 16 października 2018r. Całkowity koszt modernizacji dwóch sal gimnastycznych zamknął się w kwocie 145000 zł i był całkowicie sfinansowany przez Miasto Siemianowice Śl.
Cała społeczność COGITO: dyrekcja, nauczyciele i uczniowie pragną serdecznie podziękować władzom miasta, przede wszystkim Panu Prezydentowi Rafałowi Piechowi za wsparcie i przychylność w realizacji całego projektu modernizacyjnego.
Cieszymy się, że ZS COGITO rozwija się tak prężnie. W ubiegłym roku odbyło się otwarcie czterech nowoczesnych pracowni zawodowych a już dzisiaj korzystamy z odnowionego obiektu sportowego.
Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły chętnie będą brali udział w zajęciach wychowania fizycznego i przełoży się to na sukcesy w międzyszkolnych zawodach sportowych.