Strona główna Wydarzenia Maraton Pisania Listów 2018

Maraton Pisania Listów 2018

777
0

Dzisiaj w naszej szkole odbył się już po raz czwarty Maraton Pisania Listów zainicjowany przez Stowarzyszenie Amnesty International. Maraton zaliczany jest do największego na świecie wydarzenia w obronie praw człowieka!
Jest mi niezmiernie miło, że w geście solidarności mogłam przyłączyć się do akcji przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka. Dzięki naszym listom osoby zagrożone, których prawa zostały złamane, i które oczekują solidarności i sprawiedliwości, mają większą szansę na uwolnienie z więzień i zaprzestanie bycia prześladowanym.
Tegoroczne bohaterki, o których prawa walczymy w naszych listach to m.in.:

  • Pavitri Manjhi z Indii – nękana za przeciwstawienie się wielkim korporacjom. Jest osobą zdeterminowaną w dążeniu do pomagania swojej społeczności, której grozi wyrzucenie z własnej ziemi;
  • Nawal Benaissa z Maroka – prześladowana za domaganie się lepszego życia i prowadzenie kampanii na rzecz zmian w mediach społecznościowych;
  • Geraldine Chacón z Wenezueli – prześladowana za wspieranie młodych ludzi i niesłusznie posądzona o działania przeciwko obecnej władzy;
  • Atena Daemi z Iranu – uwięziona za wypowiadanie się przeciwko karze śmierci.

Najważniejsze i napawające nadzieją jest to, że dotychczasowe akcje pisania listów m.in. w Zespole Szkół Cogito w Siemianowicach Śląskich dopomogły w osiągnięciu wspólnego celu i uwolnieniu pięciorga z prześladowanych aktywistów i społeczników z krajów, gdzie łamane są prawa człowieka.
Od wielu lat Amnesty International swoją niezłomną, cykliczną i globalną działalnością przyczynia się do uwolnienia ok. 30 % osób prześladowanych!
Jeśli tylko nasze listy mogą komuś pomóc – piszmy je, bo PRESJA MA SENS!