Strona główna Wydarzenia Świąteczne spotkanie z Cogito (2018)

Świąteczne spotkanie z Cogito (2018)

641
0

Kontynuując tradycję Świątecznych Spotkań z Cogito gościliśmy w naszej szkole dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z ul. Matejki 4. We wtorek w godzinach popołudniowych nauczyciele Bożena Trziszka, Helena Kruszecka oraz Aleksandra Pytlik wraz z młodzieżą klasy trzeciej o profilu kelner i uczniem klasy trzeciej o profilu technik żywienia i organizacji usług zaproponowali dzieciom przygodę z pieczeniem pierników z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z sąsiadującej ze szkołą świetlicy odwiedziły nas po raz pierwszy ze swoją wychowawczynią Marzeną Gasztold-Lukoszek i samodzielnie wypiekali i ozdabiali pierniki w nowo wyremontowanej pracowni gastronomicznej. Wykonane pierniki przez dzieci były bardzo oryginalne i pomysłowo udekorowane. Nad całością wykonywanych przez dzieci zadań czuwali nasi uczniowie Natalia Janota, Weronika Cieślik, Allan Pastuszak. Spotkanie dla naszych uczniów z młodszymi kolegami było bardzo pouczające. Nasi goście Wiktoria i Kamil stwierdzili po zajęciach, że w przyszłości chcą zostać cukiernikami. Spotkanie zakończyło się miłym akcentem – wspólną fotografią. Mamy nadzieję no kolejne spotkanie przed świętami Wielkiej Nocy.