Strona główna Konkursy Turniej Piłki Siatkowej Fair Trade (2018)

Turniej Piłki Siatkowej Fair Trade (2018)

946
0

W Zespole Szkól Cogito odbył się Turniej Piłki Siatkowej Fair Trade w ramach kampanii Szkoła przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu. Do rywalizacji przystąpiły następujące kraje. Afganistan, Pakistan, Republika Czadu oraz Madagaskar. Turniej miał na celu prezentację idei Sprawiedliwego Handlu. Sprawiedliwy Handel uznaje, że człowiek jest ważniejszy od zysku. Do standardów należą godziwe gwarantowane ceny za produkty, premie na lokalne projekty rozwojowe. Wykluczona jest wszelka dyskryminacja, praca dzieci i niewolników. Przestrzeganie tych zasad oraz wiarygodność organizacji. Turniej rozegrano piłkami z certyfikatem Fair Trade co znaczy, że przy ich produkcji zachowane były prawa człowieka. Na początku turnieju kapitanowie drużyn przedstawiali najważniejsze informacje o krajach, które reprezentowali. Przed rozpoczęciem turnieju uczestnicy mieli okazję obejrzeć film „Gramy fair jak powstają piłki fair trade”. Turniej wygrała drużyna Madagaskaru po zaciętej walce z drużyną z Pakistanu, trzecie miejsce zdobyła drużyna Afganistanu. W turnieju brał udział także nasz absolwent Dominik Malcherek. Nagrodami były słodycze z certyfikatem Fair Trade. Organizatorem turnieju była Izabela Duras i Helena Kruszecka.