Strona główna Programy Europejskie Podsumowanie projektu PO-WER

Podsumowanie projektu PO-WER

450

Żadne szkolenie zawodowe nie może istnieć bez współpracy z pracodawcami funkcjonującymi na rynku. Programy nauczania, treści i umiejętności, jakie każda szkoła kształcąca fachowców przekazuje swoim uczniom, są każdorazowo weryfikowane przez wymagania i oczekiwania podmiotów działających w danej branży. Nigdy nie zapominamy o tym w Cogito dlatego też dokładamy wszelkich starań aby restauracje, hotele, biura podróży, agencje reklamowe  funkcjonujące w naszym regionie były ważnym elementem kształcenia praktycznego. Jedną z form współpracy jest stałe informowanie pracodawców jakich specjalistów mogą pozyskać decydując się na zatrudnienie naszych absolwentów. W tym celu pod koniec każdego projektu praktyk zagranicznych organizujemy konferencję, na którą zapraszamy przedstawicieli rynku pracy. Nie inaczej było podczas projektu PO-WER. Jest to doskonała okazja aby w jednym miejscu mogli spotkać się potencjalni pracodawcy jak i ich przyszli pracownicy.  Wymiana doświadczeń, przedstawienie oferty pracy ale i także wymagań, którym będzie trzeba stawić czoło to najważniejsze korzyści płynące ze spotkania. Wszyscy uczestnicy konferencji podkreślali, że takie spotkania są bardzo potrzebne. Pozwalają one na wzajemne poznanie się, weryfikację oczekiwań obu stron, a przyszłym pracownikom, którzy dopiero wejdą na rynek pracy pomagają zaznajomić się z zasadami jego funkcjonowania. Podczas konferencji uczniowie, którzy wzięli udział w projekcie opowiadali o nowych umiejętnościach i kompetencjach, które zdobyli podczas szkolenia. Nie zapomnieli także „pochwalić” się umiejętnościami językowymi, które udoskonalili zarówno w zakresie języka codziennego, ale co najważniejsze w zakresie języka branżowego. Warto bowiem pamiętać, że najlepszy nawet podręcznik nie zastąpi szkolenia w realnych warunkach, gdzie aby osiągnąć cel trzeba nie tylko pracować ale także komunikować się.