Strona główna Konkursy Sukces piekarzy i cukierników z naszej szkoły (2019)

Sukces piekarzy i cukierników z naszej szkoły (2019)

1288
0

Przez dwa kolejne dni uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XXIV Wojewódzkim Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz i Cukiernik. Tematem przewodnim tegorocznego turnieju było „Rzemiosło – nasza przyszłość”. Turniej składał się z części teoretycznej sprawdzającej wiedzę ze wszystkich przedmiotów zawodowych oraz praktycznej w której:

  • cukiernicy mieli za zadanie zaprojektować i złożyć tort okolicznościowy , wykonać ciastka bankietowe i figurki marcepanowe ręcznie formowane
  • piekarze wykonać chleb ozdobny okolicznościowy, bułki , rogaliki, chałki i drożdżówki

W turnieju odbywającym się w Lublińcu wzięły udział szkoły z Chorzowa, Bytomia, Sosnowca, Zabrza, Lublińca i in. Zespół Szkół Cogito reprezentowali uczniowie klasy III KC Justyna Skutela Adrian Kalyta i Adrian Guśtak.

Nasz uczeń Adrian Guśtak zdobył III miejsce w zawodzie piekarz, otrzymując nie tylko nagrody rzeczowe ale również zaproszenie na profesjonalne warsztaty w firmie POLMARKUS.

Całej trójce naszych uczniów gratulujemy udziału w tym prestiżowym konkursie.