Strona główna Wydarzenia COGITO uczy o Sprawiedliwym Handlu w Gdańsku

COGITO uczy o Sprawiedliwym Handlu w Gdańsku

555
0

Ogromne zaangażowanie we wspieranie idei Sprawiedliwego Handlu zaprocentowało udziałem koordynatorek z COGITO, mgr Heleny Kruszeckiej i mgr Agaty Dykty otrzymaniem zaproszenia do udziału w roli prelegentek w Seminarium zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Sprawiedliwego Handlu i Liceum Ogólnokształcące nr 6 w Gdańsku.
Na spotkaniu nauczycielki dzieliły się swoją wiedzą, pasją i doświadczeniem w prowadzeniu kampanii promującej Sprawiedliwy Handel. W ten sposób przybliżyły COGITO do otrzymania certyfikatu Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu.
W seminarium brali udział nauczyciele z całej Polski, przedstawiciele organizacji pozarządowych i aktywiści zainteresowani prowadzeniem kampanii promującej Sprawiedliwy Handel i zrównoważony rozwój na terenie szkół, uczelni lub miast. Spotkanie było okazją do podzielenia się umiejętnościami w zakresie skutecznego prowadzenia kampanii w szkołach i relacjonowania jej z użyciem mediów społecznościowych,wymiany dobrych praktyk pomiędzy uczestnikami kampanii.