Strona główna Wydarzenia Dzień Sprawiedliwego Handlu w Cogito (2019)

Dzień Sprawiedliwego Handlu w Cogito (2019)

466
0

11 maja przypada Światowy Dzień Sprawiedliwego Handlu, w naszej szkole w tym dniu koordynatorki kampanii mgr Agata Dykta oraz mgr Helena Kruszecka Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu promowały go wraz z uczniami klasy 1TZ przy kawie z certyfikatem Fairtrade. Uczestnicy mogli również oglądać filmy o tematyce Fair Trade. Sprawiedliwy Handel to światowy ruch, jest on formą pomocy rozwojowej dla drobnych producentów z krajów Południa, realizowanej dzięki wsparciu konsumentów. Sprawiedliwy Handel uznaje, że człowiek jest ważniejszy od zysku. Wykluczona jest wszelka dyskryminacja, praca dzieci i niewolników. Warto mówić o Sprawiedliwym Handlu i go wspierać kupując produkty z certyfikatem Fairtrade.

Poprzedni artykułPlan lekcji
Następny artykułCOGITO uczy o Sprawiedliwym Handlu w Gdańsku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.