Strona główna Biblioteka Rozmowy, które zmieniają punkt widzenia

Rozmowy, które zmieniają punkt widzenia

448
0

Uczniowie ZS Cogito po raz czwarty uczestniczyli w Żywej Bibliotece, która była organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach. Goście wydarzenia mogli osobiście porozmawiać z Żywymi Książkami, czyli z osobami często spotykającymi się ze stereotypami w związku z ich przynależnością do różnych mniejszości społecznych.
Celem Żywej Biblioteki jest stworzenie okazji do rozwiania stereotypów dotyczących różnych grup społecznych poprzez pokazanie różnorodności ich przedstawicielek i przedstawicieli. Mieliśmy okazję poznać punkt widzenia byłego więźnia, weganki, matki syna uzależnionego i inne. Całę wydarzenie przypomina tradycyjną bibliotekę: Żywe książki są „wypożyczane” przez gości na półgodzinną rozmowę.

Poprzedni artykułCogito dla zaczytanych (2019)
Następny artykułPowergedon 2019

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.