Strona główna Biblioteka Rozmowy, które zmieniają punkt widzenia

Rozmowy, które zmieniają punkt widzenia

542
0

Uczniowie ZS Cogito po raz czwarty uczestniczyli w Żywej Bibliotece, która była organizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Katowicach. Goście wydarzenia mogli osobiście porozmawiać z Żywymi Książkami, czyli z osobami często spotykającymi się ze stereotypami w związku z ich przynależnością do różnych mniejszości społecznych.
Celem Żywej Biblioteki jest stworzenie okazji do rozwiania stereotypów dotyczących różnych grup społecznych poprzez pokazanie różnorodności ich przedstawicielek i przedstawicieli. Mieliśmy okazję poznać punkt widzenia byłego więźnia, weganki, matki syna uzależnionego i inne. Całę wydarzenie przypomina tradycyjną bibliotekę: Żywe książki są „wypożyczane” przez gości na półgodzinną rozmowę.