Strona główna Wydarzenia Dzień Patrona w COGITO (2019)

Dzień Patrona w COGITO (2019)

792
0

Dzień Patrona, który stał się już tradycją naszej szkoły, w tym roku obchodziliśmy 30 października. Dla uczniów klas pierwszych, którzy od niedawna uczą się w murach naszej szkoły, została zorganizowana akademia na temat życia i twórczości Zbigniewa Herberta. W tym roku skupiliśmy się na młodości artysty i ważnych ludziach w jego życiu. Czytaniu poezji towarzyszyły zdjęcia ukochanego Lwowa oraz prezentacje do utworów „Brewiarz” i „Nike która się waha”. Duże wrażenie na publiczności zrobiła oprawa muzyczna, a szczególnie piosenki w wykonaniu naszej uczennicy Pauliny Flak, która brawurowo zaśpiewała utwór „Karuzela z madonnami”, bowiem spotkanie z Herbertem było również dobrą okazją do refleksji nad pięknem poezji innych polskich twórców. Występy starszych kolegów pomogły zrozumieć młodzieży znaczenie nazwy COGITO, która mobilizuje do przyjmowania refleksyjnej i jednocześnie odważnej postawy w życiu.

Świętując Dzień Patrona, nasi uczniowie włączyli się do ogólnopolskiej akcji „Podaruj wiersz”. Przedstawiciele różnych klas odręcznie przepisywali teksty Zbigniewa Herberta, by potem podarować je wybranym osobom i w ten sposób propagować twórczość patrona naszej szkoły.