Strona główna Biblioteka Konkurs pięknego czytania „Czytomy Bery i bojki śląskie”

Konkurs pięknego czytania „Czytomy Bery i bojki śląskie”

613

Jak co roku jesienią uczniowie naszej szkoły wraz z Biblioteką Miejską zorganizowali i przeprowadzili Konkurs Pięknego Czytania dla siemianowickich szkół podstawowych. Tegoroczny konkurs był szczególny ponieważ odbywał się w Roku Powstań Śląskich, chcąc podkreślić naszą przynależność do naszej małej ojczyzny, jaką jest Śląsk, zaproponowaliśmy czytanie bojek i berów Juliusza Ligonia. Postać Juliusza Ligonia przybliżył uczestnikom Marek Szołtysek W trakcie konkursu publiczność miała okazję nie tylko podziwiać interpretatorskie umiejętności zawodników, ale też sama została poddana krótkiemu sprawdzianowi przygotowanemu przez Marka Szołtyska. Uczestnicy konkursu naprawdę pięknie przeczytali fragmenty utworów Juliusza Ligonia. Jury zdecydowało, że pierwsze miejsce zdobyła Laura Skolik ze Szkoły Podstawowej nr 6. Drugie miejsce zajęła Anna Fuss ze Szkoły Podstawowej nr 11. Trzecie miejsce jury przyznało Jakubowi Kubackiemu ze Szkoły Podstawowej nr 3. Podczas narady jury uczestnicy mieli okazję poczęstować się śląskim kołoczem upieczonym przez klasę cukierniczą. W dzisiejszych czasach nie ma problemu z dostępem do książek. Jedni wolą tradycyjne, papierowe wydania, inni idą z postępem i wybierają audiobooki. Zaletą tych ostatnich jest między innymi to, że nagrane utwory są pięknie czytane. Zachęcamy do sprawdzenia na dowolnej powieści.