Strona główna Wydarzenia VII Tydzień Konstytucyjny w Cogito (2019)

VII Tydzień Konstytucyjny w Cogito (2019)

589
0

W całej Polsce w 435 szkołach odbywa się VII Tydzień Konstytucyjny zorganizowany przez Stowarzyszenie Im. Prof. Zbigniewa Hołdy. Tegoroczne wydarzenie poświęcone było zagadnieniom wolności słowa oraz znaczeniu i zagrożeniom związanych z tzw. mową nienawiści.
W ramach Tygodnia Konstytucyjnego adwokat Alicja Gradowska przeprowadziła ciekawe zajęcia w Zespole Szkół Cogito dot. znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. Podczas zajęć uczniowie zostali wyposażeni w narzędzia, umożliwiające im rozpoznanie zjawiska mowy nienawiści i skuteczną obronę przed nią. Celem programu jest zwrócenie uwagi uczestników na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji RP i pokazywanie w przystępny sposób, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego obywatela. Wydarzenie zostało objęte patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.

Poprzedni artykułBudowanie strony internetowej nie musi być trudne!
Następny artykułKonkurs pięknego czytania „Czytomy Bery i bojki śląskie”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.