Strona główna Wydarzenia VII Tydzień Konstytucyjny w Cogito (2019)

VII Tydzień Konstytucyjny w Cogito (2019)

1077
0

W całej Polsce w 435 szkołach odbywa się VII Tydzień Konstytucyjny zorganizowany przez Stowarzyszenie Im. Prof. Zbigniewa Hołdy. Tegoroczne wydarzenie poświęcone było zagadnieniom wolności słowa oraz znaczeniu i zagrożeniom związanych z tzw. mową nienawiści.
W ramach Tygodnia Konstytucyjnego adwokat Alicja Gradowska przeprowadziła ciekawe zajęcia w Zespole Szkół Cogito dot. znaczenia Konstytucji w życiu obywateli. Podczas zajęć uczniowie zostali wyposażeni w narzędzia, umożliwiające im rozpoznanie zjawiska mowy nienawiści i skuteczną obronę przed nią. Celem programu jest zwrócenie uwagi uczestników na praktyczny wymiar obowiązywania Konstytucji RP i pokazywanie w przystępny sposób, że problematyka konstytucyjna ma bezpośredni wpływ na codzienne życie każdego obywatela. Wydarzenie zostało objęte patronatem Rzecznika Praw Obywatelskich.