Strona główna Konkursy Sukces Karoliny

Sukces Karoliny

318
0
Zespół Szkół COGITO obchodził jubileusz 85-lecia istnienia, który był okazją do przypomnienia licznych osiągnięć tej renomowanej placówki oświatowej. Bardzo nam miło, że możemy podzielić się wiadomością o kolejnym sukcesie ucznia naszej szkoły. Karolina
Szlachta z klasy trzeciej technikum hotelarskiego zdobyła 3 miejsce w VII Ogólnopolskim Dyktandzie Niepodległościowym „Po polsku o historii” na szczeblu wojewódzkim.
Warto podkreślić, że Karolina była jedyną uczennicą z siemianowickich szkół średnich, która zakwalifikowała się do tego etapu a od laureatów 1 i 2 miejsca dzieliła ją minimalna różnica
punktów. Ogólnopolskie Dyktando Niepodległościowe ma na celu nie tylko popularyzację wiedzy na temat poprawnej polszczyzny i doskonalenie umiejętności poprawnej pisowni polskiej, ale też kształtowanie postawy zaangażowania w pielęgnowanie narodowej tradycji i historii. Dyktando jest żywą lekcją historii, świętem języka ojczystego. Dlatego bardzo nas cieszy sukces uczennicy Zespołu Szkół COGITO, która w tej szlachetnej, ale bardzo trudnej rywalizacji pokonała wielu uczestników z województwa śląskiego. Karolina Szlachta wykazała się nie tylko znajomością zasad poprawnej polszczyzny, ale i wyjątkowym
wyczuciem językowym. Uroczyste wręczenie nagród laureatom odbyło się 19 listopada w Muzeum Śląskim w Katowicach. Gratulujemy Karolinie miejsca na podium i życzymy

kolejnych sukcesów.

Poprzedni artykułSzkoła do hymnu
Następny artykułPlan kariery zawodowej – warsztaty w Cogito

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.