Strona główna Wydarzenia X Świąteczne kulinarne spotkanie z Cogito (2019)

X Świąteczne kulinarne spotkanie z Cogito (2019)

656

Kontynuując tradycję Świątecznych Spotkań z Cogito gościliśmy w naszej szkole dzieci ze Świetlicy Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej z ul. Matejki 4. We wtorek w godzinach popołudniowych nauczyciele Bożena Trziszka, Helena Kruszecka oraz Aleksandra Pytlik wraz z młodzieżą klasy czwartej o profilu kelner i klasy czwartej o profilu technik żywienia i organizacji usług oraz uczniami klas pierwszych o profilu kelner i technik reklamy zaproponowali dzieciom przygodę z pieczeniem pierników z okazji nadchodzących świąt Bożego Narodzenia. Dzieci z sąsiadującej ze szkołą świetlicy odwiedziły nas po raz drugi ze swoją wychowawczynią Beatą Stefańska i samodzielnie wypiekali i ozdabiali pierniki w nowo wyremontowanej pracowni gastronomicznej. Wykonane pierniki przez dzieci były bardzo oryginalne i pomysłowo udekorowane. Nad całością wykonywanych przez dzieci zadań czuwali nasi uczniowie Natalia Janota, Weronika Cieślik, Allan Pastuszak, Koszowska Marta, Julia Zimowicz, Kamil Hampel, Natalia Miszczyszyn, Magdalena Olszowy, Aleksandra Hudecka, Weronika Kiełbasa, Weronika Grzechacz oraz Dominika Garbarczyk. Spotkanie dla naszych uczniów z młodszymi kolegami było bardzo pouczające. Spotkanie zakończyło się miłym akcentem – wspólną fotografią. Mamy nadzieję no kolejne spotkanie przed świętami Wielkiej Nocy.