Strona główna Wydarzenia Wzruszenie, łzy, uśmiech i radość…

Wzruszenie, łzy, uśmiech i radość…

638
0

Jak zawsze w karnawale uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Cogito odwiedzili Dom Pomocy Społecznej Sióstr Boromeuszek w Siemianowicach Śląskich. Tradycją są zabawy karnawałowe, które młodzież organizuje dla podopiecznych. Warto wspomnieć, że współpraca z DPS Sióstr Boromeuszek to jedna z najstarszych akcji szkolnego wolontariatu, trwa nieprzerwanie od 1996 roku.  Tańce, zabawy i konkursy – obowiązkowo z nagrodami to niby tak niewiele, a jednak tak dużo. Bardzo cieszy, że każdego roku do organizacji tej akcji zgłasza się ogromna rzesza młodych ludzi, którym nie jest obojętny drugi człowiek.   Kilkadziesiąt minut wspólnej zabawy wywołało mnóstwo emocji w sercach zarówno podopiecznych jak i uczniów Cogito, a co najważniejsze dało radość, bo w życiu najważniejsze jest czynić dobro.