Strona główna Sukcesy COGITO szkołą z tytułem Szkoły Przyjaznej dla Sprawiedliwego Handlu

COGITO szkołą z tytułem Szkoły Przyjaznej dla Sprawiedliwego Handlu

701
0

Zespół Szkół Cogito z Siemianowic Śląskich kolejną Szkołą Przyjazną dla Sprawiedliwego Handlu. Wypełnianie sumiennie kryteriów, całoroczna aktywność oraz wielowymiarowe prowadzenie kampanii przez mgr Helenę Kruszecką i mgr Agatę Dyktę z ZS COGITO doprowadziło naszą placówkę do uzyskania tytułu Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu. Jesteśmy jedenastą szkołą w kraju, a drugą na Śląsku z tym tytułem.

Koordynatorki kampanii poszerzały swoją wiedzę z zakresu prowadzenia akcji dotyczącej idei Sprawiedliwego Handlu we Wrocławiu.

Sprawiedliwy Handel był promowany w szkole przy wszystkich możliwych okazjach zarówno wśród uczniów, nauczycieli, rodziców i społeczności lokalnej. Cogito jako pierwsza szkoła w Polsce zorganizowała turniej piłki siatkowej Fair Trade, w którym rywalizowały drużyny uczniowskie reprezentujące kraje globalnego Południa. Uczniowie brali także udział w kolejnych edycjach międzyszkolnej gry Fair Train. Inna warta upowszechnienia aktywność to test wiedzy „Bananowe bingo” na temat sprawiedliwego banana i konkurs na najlepsze selfie z bananem ze Sprawiedliwego Handlu.

Po rocznej kampanii w szkole, koordynatorki otrzymały zaproszenie na prowadzenie seminarium Szkoły Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu w Gdańsku. Podczas seminarium dzieliły się dobrymi praktykami z innymi nauczycielami z różnych rejonów w kraju.

Po uzyskaniu tytułu nasza szkoła nie zaprzestaje promować idee Sprawiedliwego Handlu.

mgr Helena Kruszecka, mgr Agata Dykta