Strona główna Sukcesy COGITO szkołą z tytułem Szkoły Przyjaznej dla Sprawiedliwego Handlu

COGITO szkołą z tytułem Szkoły Przyjaznej dla Sprawiedliwego Handlu

416
0

Zespół Szkół Cogito z Siemianowic Śląskich kolejną Szkołą Przyjazną dla Sprawiedliwego Handlu. Wypełnianie sumiennie kryteriów, całoroczna aktywność oraz wielowymiarowe prowadzenie kampanii przez mgr Helenę Kruszecką i mgr Agatę Dyktę z ZS COGITO doprowadziło naszą placówkę do uzyskania tytułu Szkoła Przyjazna dla Sprawiedliwego Handlu. Jesteśmy jedenastą szkołą w kraju, a drugą na Śląsku z tym tytułem.

Koordynatorki kampanii poszerzały swoją wiedzę z zakresu prowadzenia akcji dotyczącej idei Sprawiedliwego Handlu we Wrocławiu.

Sprawiedliwy Handel był promowany w szkole przy wszystkich możliwych okazjach zarówno wśród uczniów, nauczycieli, rodziców i społeczności lokalnej. Cogito jako pierwsza szkoła w Polsce zorganizowała turniej piłki siatkowej Fair Trade, w którym rywalizowały drużyny uczniowskie reprezentujące kraje globalnego Południa. Uczniowie brali także udział w kolejnych edycjach międzyszkolnej gry Fair Train. Inna warta upowszechnienia aktywność to test wiedzy „Bananowe bingo” na temat sprawiedliwego banana i konkurs na najlepsze selfie z bananem ze Sprawiedliwego Handlu.

Po rocznej kampanii w szkole, koordynatorki otrzymały zaproszenie na prowadzenie seminarium Szkoły Przyjazne dla Sprawiedliwego Handlu w Gdańsku. Podczas seminarium dzieliły się dobrymi praktykami z innymi nauczycielami z różnych rejonów w kraju.

Po uzyskaniu tytułu nasza szkoła nie zaprzestaje promować idee Sprawiedliwego Handlu.

mgr Helena Kruszecka, mgr Agata Dykta

Poprzedni artykułMatura 2020
Następny artykułŚwiatowy Dzień Sprawiedliwego Handlu (2020)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.