Strona główna Wydarzenia Języków można się uczyć na wiele sposobów…

Języków można się uczyć na wiele sposobów…

385
0

Uczniowie  Zespołu Szkół Cogito w ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych przekonali się, że języków obcych można uczyć się w różny sposób i nie tylko na lekcjach językowych.  Młodzież  klas pierwszych zmierzyła się we współzawodnictwie klas w ramach znanego wszystkim formatu „Familida”. Pytania dotyczyły zarówno znajomości słownictwa, gramatyki jak i również kultury i obyczajów krajów anglojęzycznych. Młodzież klas drugich walczyła o zwycięstwo w quizie wymagającym  szerokiej wiedzy na temat Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych  i Australii. Uczniowie klas trzecich i czwartych rozwiązywali test na platformie GSuite. Pytania, podobnie jak w poprzednich zadaniach, związane były z tradycją i historią Zjednoczonego Królestwa i USA. 

Języki obce to nie tylko angielski. Nowością w tym roku szkolnym są zajęcia interdyscyplinarne, na których uczniowie wiedzę i umiejętności zawodowe łączą z nauką języków obcych. W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych młodzież oraz nauczyciel posługiwali się językiem niemieckim na zajęciach z gastronomii przygotowując potrawy według receptury w tym języku. 

Wszyscy uczestnicy zmagań wykazali się dobrą znajomością nie tylko samych języków, ale także kultury i obyczajów, bawiąc się przy tym doskonale. Była to także doskonała okazja do integracji klas pierwszych ze społecznością Cogito. Oczywiście wszystko odbyło się z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i reżimu sanitarnego.