Strona główna Wydarzenia Wolontariusze Cogito przygotowują VI Mobilne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych

Wolontariusze Cogito przygotowują VI Mobilne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych

623
0

Chwila oddechu po Wigilii dla samotnych i znów wolontariusze z Klubu Cogito wzięli się do pracy.   Tę wspaniałą imprezę kontynuuje od lat Fundacja Wolne Miejsce wraz z liczną rzeszą wolontariuszy. Uczniowie ZS COGITO już od wielu lat chętnie uczestniczą w różnych działaniach na rzecz ludzi potrzebujących. Poświęcając swój czas i wysiłek przypominając, że ważne jest nie tyle to, by mieć, ale by być. Być człowiekiem, który kocha swych bliźnich.

W tym roku Śniadanie Wielkanocne  będzie szczególne, odbędzie się w czasie pandemii, samotni poczują bliskość drugiego człowieka poprzez śniadanie , które będzie dostarczone pod drzwi zgłoszonych osób.

Trzydziestu  wolontariuszy   wraz z opiekunami  Izabelą Duras, Sylwią  Gralikowską oraz Heleną Kruszecką od dnia 30.03. do dnia 4.04.2021 r  będzie przygotowywało to niezwykłe wydarzenie. Należy podkreślić że wydarzenie to odbywa się w czasie świąt,  młodzież dobrowolnie rezygnuje ze świąt spędzonych z rodziną  by pomóc potrzebującym. Bez wspólnej pracy wielu wolontariuszy, bez ich trudu, i poświęconego czasu, nie udałoby się przygotować tak ogromnego przedsięwzięcia.  To doświadczenie zbliża nas do siebie nawzajem oraz pozwala doświadczyć bliskości z drugim człowiekiem.

Helena Kruszecka