Strona główna Wydarzenia Wolontariusze Cogito przygotowują VI Mobilne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych

Wolontariusze Cogito przygotowują VI Mobilne Śniadanie Wielkanocne dla Samotnych

343
0

Chwila oddechu po Wigilii dla samotnych i znów wolontariusze z Klubu Cogito wzięli się do pracy.   Tę wspaniałą imprezę kontynuuje od lat Fundacja Wolne Miejsce wraz z liczną rzeszą wolontariuszy. Uczniowie ZS COGITO już od wielu lat chętnie uczestniczą w różnych działaniach na rzecz ludzi potrzebujących. Poświęcając swój czas i wysiłek przypominając, że ważne jest nie tyle to, by mieć, ale by być. Być człowiekiem, który kocha swych bliźnich.

W tym roku Śniadanie Wielkanocne  będzie szczególne, odbędzie się w czasie pandemii, samotni poczują bliskość drugiego człowieka poprzez śniadanie , które będzie dostarczone pod drzwi zgłoszonych osób.

Trzydziestu  wolontariuszy   wraz z opiekunami  Izabelą Duras, Sylwią  Gralikowską oraz Heleną Kruszecką od dnia 30.03. do dnia 4.04.2021 r  będzie przygotowywało to niezwykłe wydarzenie. Należy podkreślić że wydarzenie to odbywa się w czasie świąt,  młodzież dobrowolnie rezygnuje ze świąt spędzonych z rodziną  by pomóc potrzebującym. Bez wspólnej pracy wielu wolontariuszy, bez ich trudu, i poświęconego czasu, nie udałoby się przygotować tak ogromnego przedsięwzięcia.  To doświadczenie zbliża nas do siebie nawzajem oraz pozwala doświadczyć bliskości z drugim człowiekiem.

Helena Kruszecka

 

Poprzedni artykułBabka wielkanocna
Następny artykułZajęcia baristyczne kwiecień 2021

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.