Strona główna Konkursy Olimpijczycy z COGITO

Olimpijczycy z COGITO

1404
0

SZYMON BYCZEK WICEMISTRZEM WIEDZY HOTELARSKIEJ 2021!

W dniach 14.04-15.04.2021 roku odbył się Etap Centralny XII Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, w którym wzięło udział 36 najlepszych uczniów szkół hotelarskich z całej Polski, wyłonionych w trakcie kilkustopniowych eliminacji. Wśród najlepszych z  najlepszych, w finale znalazło się dwoje uczniów technikum hotelarskiego Zespołu Szkół COGITO, Weronika Ługowska oraz Szymon Byczek, których do olimpiady przygotowywał mgr Krzysztof Brożek. Po dwóch dniach zmagań jury wybrało najlepszych hotelarzy w kraju, wśród których znalazł się Szymon zdobywając tytuł I Wicemistrza Wiedzy Hotelarskiej, uzyskując tym samym tytuł laureata. Z kolei Weronika zdobyła tytuł finalistki Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Obydwa zdobyte tytuły zwalniają z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie technik hotelarstwa. Wszyscy laureaci otrzymali także indeksy Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy gwarantujące bezpłatne studia na kierunku Turystyka i Hotelarstwo.

To nie pierwszy i nie jedyny sukces uczniów Cogito. COGITO to jedyna szkoła w Siemianowicach Śląskich, która może poszczycić się laureatami i finalistami ogólnopolskich olimpiad i konkursów. Jest doskonałym ambasadorem i wizytówką miasta w kraju.

W ciągu ostatnich 20 lat szkoła może poszczycić się ośmioma finalistami i laureatami ogólnokrajowych olimpiad i konkursów, z czego aż pięcioro z nich to finaliści i laureaci Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Świadczy to o wysokim poziomie kształcenia zawodowego w COGITO. Jest to możliwe dzięki wspaniałej pracy nauczycieli, nowoczesnych, profesjonalnie wyposażonych pracowni czy niezapomnianych praktyk zawodowych, odbywanych przez uczniów w najlepszych hotelach, restauracjach, biurach podróży w regionie i za granicą.