Strona główna Komunikaty Pogadajmy o depresji…

Pogadajmy o depresji…

393
0

Depresja to poważna choroba, tym bardziej niebezpieczna ,że osoby na nią cierpiące często nie zdają sobie sprawy z tego, że są chore i nie podejmują leczenia, jest też jedną z najczęstszych przyczyn zgonów. Dlatego tak ważne jest rozmawianie o tym, pomaganie osobom chorym i wspieranie ich.

 

Rozumieją to doskonale Natalia ( z klasy 2 TRKG ) i jej przyjaciele – Julia, Rafał i Oliwier, którzy w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii realizują projekt „ Pogadajmy o depresji”. Chcąc trafić do jak największej grupy odbiorców przeprowadzili w klasach pierwszych ( TRH i TZ ) i drugich ( TRKG i THTG) godziny wychowawcze poświęcone właśnie depresji. W przygotowanej przez siebie prezentacji pokazali czym jest depresja i kto najbardziej jest na nią narażony,  na jakie objawy należy zwrócić uwagę i gdzie znaleźć pomoc. Podali również wskazówki dla osób chcących pomagać chorym. Uczestnicy spotkania mogli zadawać pytania lub po lekcji skontaktować się prywatnie z osobami prowadzącym zajęcia , gdyby mieli problem, o którym nie chcieli mówić w klasie. Prezentacja została również udostępniona w classroom, w strumieniach poszczególnych klas.

Każda z lekcji była udana, uczniowie słuchali z zainteresowaniem, bo, jak powiedziała Maja, jedna z uczestniczek spotkania, lepiej słucha się osób w swoim wieku, które mówią swoimi słowami i opowiadają o własnych przeżyciach.

 

Natalii, Julii, Rafałowi i Oliwierowi dziękujemy za przygotowanie i przeprowadzenie lekcji i życzymy powodzenia w ostatnim etapie olimpiady.