Strona główna Wydarzenia Zwolnieni z teorii w COGITO

Zwolnieni z teorii w COGITO

578
0

W środę 22 września Zespół Szkół COGITO gościł Panią Paulę Bruszewską – Prezes Zarządu Fundacji Zwolnieni z Teorii, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła temat OLIMPIADY PROJEKTÓW SPOŁECZNYCH. Zwolnieni z Teorii to OLIMPIADA pod patronatem honorowym Ministerstwa Rozwoju i Technologii.  W ramach OLIMPIADY uczniowie realizują własne projekty społeczne, korzystając ze wsparcia mentorów, którzy zdobyli już doświadczenie w tym zakresie.  Autorzy najlepszych projektów co roku odbierają nagrody z rąk przedstawicieli  władz państwowych – premiera i ministrów. Pani Bruszewska podkreśliła, że dzięki włączeniu się w tę akcję uczniowie zdobędą praktykę w prowadzeniu projektów, a także otrzymają międzynarodowe certyfikaty, które podniosą ich pozycję na rynku pracy. 

Po ciekawym wykładzie uczniowie otrzymali broszury i plakaty informujące, jak krok po kroku zaangażować się w projekt. . Wykład wzbudził duże zainteresowanie i zainspirowani nim uczniowie COGITO już zastanawiają się nad tematami, które chcieliby realizować.  Czekamy na ich pomysły.