Strona główna Programy Europejskie Nasi Młodzi Liderzy EU-Wise w Mediolanie

Nasi Młodzi Liderzy EU-Wise w Mediolanie

288

Od 27.03 do 2.04. 2022r dwóch naszych uczniów : Krzysztof Kwiczała z klasy 4 TZ oraz Szymon Kempa z klasy 3 THTP wraz z piątką młodych liderów z różnych stron polski (i trójką starszych młodych liderów – koordynatorów projektu EU – Wise Young Citizens – Consumers) wyruszyli w podróż do Włoch, a konkretnie do  Mediolanu. Uczestnicy projektu oprócz poznania fenomenalnej kuchni włoskiej oraz kultury mieli również możliwość współpracy, wymiany doświadczeń, poglądów oraz pomysłów z aktywistami z Belgii, Rumunii i gospodarzy z Włoch. Warsztat podczas wymiany pozwoliły liderom przyswoić nowych i przydatnych umiejętności w dziedzinie planowania i realizacji projektów, sprawiedliwego handlu, zrównoważonego rozwoju oraz rozległej wiedzy w tematyce odpowiedzialnej konsumpcji oraz ochrony środowiska. Szkolenia prowadzone przez znakomitych specjalistów zaowocowały świeżym spojrzeniem na świat, a w niedalekiej przyszłości realizacją akcji promujących projekty Eu – Wise oraz Fair Trade. Czas spędzony we Włoszech to dobry przykład edukacji i poszerzania horyzontów młodzieży. Spotkanie to na pewno pozostanie w pamięci uczestników na długo.